Dobry mecz Łomacza! Polska wygrywa, Iran nie potrafi przegrywać

Siatkówka 10 sierpnia 2016 Komentarzy

Polscy siatkarze pokonali Iran 3:2 w drugim spotkaniu podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Biało-czerwoni mogli wygrać w trzech setach, lecz do ich gry wkradły się proste błędy, które przedłużyły ten mecz. Bardzo dobrze zagrał ostrołęczanin Grzegorz Łomacz, a rywale jeszcze długo po meczu nie mogli pogodzić się z porażką.

Grzegorz Łomacz (fot. FIVB.com)

Biało-czerwoni rozpoczęli spotkanie z Iranem z dużą pewnością siebie, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 8:5. Wydatny udział przy tym miał Łomacz, który popisał się dwoma asami serwisowymi. Rozgrywający z Ostrołęki popisywał się także dokładnymi rozegraniami, często uruchamiał środkowych. Polacy wygrali seta do 17 i udanie rozpoczęli mecz. Drugiego seta Łomacz również rozpoczął znakomicie - od punktowego bloku. Siatkarze z Polski dalej grali bardzo dobrze, utrzymując bezpieczny dystans nad rywalem. Decydujący punkt zdobył Rafał Buszek (25:22) i Polska prowadziła już 2:0.

Po dwóch wygranych setach biało-czerwoni spoczęli na laurach. Trzeci set był bardzo wyrównany i "na styk" zwyciężyli go Azjaci, z kolei w czwartym podopieczni trenera Antigi prowadzili już 18:15 i nie zdołali wygrać. Czekał nas tie-break, który przyniósł wiele emocji. Irańczycy byli w nim niemal zawsze o punkt lub dwa przed Polakami i to do nich należała inicjatywa. Końcówka przechyliła jednak szalę zwycięstwa na korzyść reprezentantów Polski. Wygrana 18:16 i w całym meczu 3:2 spowodowała ogromną radość w obozie biało-czerwonych. MVP meczu wybrano Bartosza Kurka, lecz bardzo dobre zawody rozegrał Grzegorz Łomacz - zakończył je z czterema punktami na koncie.

Niestety, z porażką nie pogodzili się reprezentanci Iranu. Po meczu doszło do przepychanek pod siatką, zaiskrzyło także na konferencji prasowej. Na dodatek na profilu Bartosza Kurka na instagramie pojawiły się obraźliwe komentarze ze strony irańskich kibiców, zawierające także groźby. Oby w kolejnych meczach nie dochodziło już do takich sytuacji. Następne spotkanie Polska rozegra w czwartek 11 sierpnia o godz. 20.00 czasu polskiego. Rywalem będzie Argentyna.

Polska – Iran 3:2 (25:17, 25:23, 23:25, 20:25, 18:16)

POLSKA: Łomacz, Kurek, Kłos, Bieniek, Mika, Kubiak, Zatorski (libero) oraz Konarski, Buszek, Bednorz.