Świetny początek polskich siatkarzy na igrzyskach w Rio!

Siatkówka 08 sierpnia 2016 Komentarzy

Polscy siatkarze znakomicie zainaugurowali turniej olimpijski w Rio de Janeiro. Podopieczni Stephane'a Antigi pokonali Egipt 3:0. W wyjściowym składzie biało-czerwonych tradycyjnie już zameldował się ostrołęczanin Grzegorz Łomacz.

Spotkanie z niżej notowanym Egiptem było świetną okazją do dobrego wprowadzenia się w olimpijskie zmagania. Rywale na początku meczu postawili jednak trudne warunki i nawet prowadzili 10:11, lecz później do głosu doszli Polacy. Premierową odsłonę biało-czerwoni wygrali 25:18. Podobny przebieg miał drugi set, w którym Egipcjanie prowadzili już 9:5. Chwilę później było już jednak 10:10, a w kolejnych akcjach szczęście sprzyjało reprezentantom Polski. Wygrali oni do 20 i byli już o krok od końcowego triumfu.

Ten nadszedł po secie trzecim, który biało-czerwoni rozpoczęli od prowadzenia aż 9:1. Rywale zupełnie nie radzili sobie w tym secie, dlatego Polacy mogli pozwolić sobie na bardziej "luźną" grę. Przewaga ośmiu punktów utrzymała się do końca - Polska przy wydatnym udziale Grzegorza Łomacza pokonała Egipt.

Kolejne spotkanie Polaków na turnieju olimpijskim odbędzie się we wtorek 9 sierpnia o godzinie 22.05 czasu polskiego. Rywalem naszych siatkarzy będzie kadra Iranu.

Polska - Egipt 3:0 (25:18, 25:20, 25:17)

POLSKA: Łomacz, Kurek, Kłos, Kubiak, Mika, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Konarski, Drzyzga, Buszek, Nowakowski, Bednorz.