Dobry mecz Trójki i zwycięstwo nad ChKS Łódź [ZDJĘCIA]

Piłka ręczna 12 lutego 2017 2 Komentarze

Po bardzo dobrej drugiej połowie szczypiorniści Trójki Ostrołęka pokonali ChKS Łódź 29:21 w spotkaniu 15. kolejki II ligi. Było to piąte zwycięstwo ostrołęczan w tym sezonie.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, bowiem w 6. minucie po trafieniu Rafała Niećko było 4:2 dla Trójki. Ostrołęczanie odskoczyli nawet na pięć goli przewagi przy stanie 12:7, ale w końcówce pierwszej połowy lepiej zagrali łodzianie. Przyjezdni najpierw doprowadzili do stanu 12:10, a później wyrównali stan meczu na 14:14 w ostatniej akcji pierwszej połowy. Do przerwy mieliśmy więc remis.

Nie wiemy co trener Radosław Żebrowski powiedział szczypiornistom Trójki w przerwie, ale jedno jest pewne - podziałało. Po zmianie stron Trójka zanotowała kapitalną serię i wyszła na prowadzenie 20:14. Stało się tak za sprawą kapitalnie grającego trio Niećko - Ścibek - Ludwiczak. Minuty mijały, a gracze Trójki rzucali kolejne gole. Na listę strzelców wpisywali się m.in. Piskowski, Milewski czy Zieliński, a przyjezdnym pozostało tylko walczyć o jak najniższy wymiar porażki. Ostatecznie Trójka wygrała różnicą ośmiu bramek i została nagrodzona przez publikę gromkimi brawami.

Dla ostrołęczan było to piąte zwycięstwo w trzynastym meczu drugiej ligi w tym sezonie. W następnej kolejce Trójka ma wpisany wyjazd do Dąbrowy Białostockiej na mecz z tamtejszym Szczypiorniakiem.

Trójka Ostrołęka - ChKS Łódź 29:21 (14:14)