Dramatyczny mecz: Unia Basket w półfinale Mistrzostw Polski U-16 Kobiet! [VIDEO, ZDJĘCIA, WYNIKI, TABELE]

Koszykówka 24 maja 2012 Komentarzy

Koszykarki Unii Basket po dramatycznym i bardzo emocjonującym meczu z Wisłą Kraków awansowały do półfinału rozgrywanych w Ostrołęce Mistrzostw Polski U-16 Kobiet.

Po wygranej przez Unię pierwszej kwarcie 19:9, nic nie zapowiadało takiego przebiegu spotkania. W drugiej odsłonie meczu krakowianki zdominowały parkiet i wygrały 6:19. Podopieczne Macieja Kruszewskiego dopiero na minutę przed końcem meczu zdołały doprowadzić do remisu. O końcowym wyniku zadecydowała dogrywka wygrana przez Unię Basket 8:4.

O tym jak zacięty był to mecz świadczy chociażby to, że pięć zawodniczek Unii Kinga Jakubiak, Paulina Jarka, Aleksandra Grzyb, Dominika Skrzecz i Patrycja Wołosiuk przekroczyło limit fauli i kończyły spotkanie na ławce.

W sobotnim półfinale Unia Basket zmierzy się ze zwycięzcą grupy B Trójką Żyrardów. Spotkanie rozegrane zostanie w hali im. A. Gołasia. Początek godz. 15:00.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - TS Wisła Kraków 75:71 (19:9, 6:19, 21:23, 21:16, 8:4)