Droga Tęczy Łyse i MKS Przasnysz do finału Pucharu Polski

Piłka nożna 05 listopada 2015 Komentarzy

Piłkarze Tęczy Łyse będą reprezentować powiat ostrołęcki w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Gracze trenowani przez Dariusza Narolewskiego zanotowali znakomity sezon pucharowy i zasłużenie doszli do finału, w którym zmierzą się z MKS Przasnysz.Tęcza rozpoczęła mecze pucharowe od drugiej rundy, w której pokonała Orła Sypniewo 6:1. Kolejnymi ofiarami dobrej formy zawodników z naszego powiatu byli MKS Narew Ostrołęka (4:0) i Aldo Bartnik Myszyniec (10:0). W spotkaniu półfinałowym, które miało odbyć się 21 października Tęcza miała zmierzyć się z Wkrą Bieżuń, lecz rywale zrezygnowali z przyjazdu na mecz. Lokalny klub zanotował więc wygraną walkowerem, co daje im jak do tej pory kapitalny bilans w pucharze: 4 mecze, komplet zwycięstw i bilans bramkowy 23:1.

Finałowym rywalem klubu z gminy Łyse będzie MKS Przasnysz. Czwartoligowiec rozpoczął boje w okręgowym pucharze od rundy trzeciej, w którym rozbił Tamkę Dzierzgowo 9:0. W czwartej rundzie MKS zanotował remis 2:2 z Nadnarwianką Pułtusk, lecz okazał się lepszy w rzutach karnych. Półfinał przeciwko Sonie Nowe Miasto był popisem przasnyskich zawodników - po 12 minutach prowadzili oni już 2:0, a spotkanie zakończyli czterobramkową wygraną. Ich bilans to 3 mecze, 2 zwycięstwa i remis oraz bilans bramkowy 15:2.

Jak widać, w finale okręgowego pucharu zmierzą się dwie niezwykle ofensywnie usposobione ekipy. Możemy więc spodziewać się ciekawego widowiska, w którym jednak za faworyta można upatrywać wyżej notowany zespół z Przasnysza. Nie należy jednak skreślać Tęczy, która pod wodzą Dariusza Narolewskiego poczyniła znaczny progres i jest na najlepszej drodze do awansu do IV ligi.

Finał okręgowego Pucharu Polski Tęcza Łyse - MKS Przasnysz rozegrany zostanie 21 listopada o godzinie 13.00 na stadionie przy ul. Topolowej w Łysych.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.