zdjecie 4444

Duże zmiany w Rzekuniance Rzekuń - nowe władze, nowy trener

Piłka nożna 21 lipca 2016 Komentarzy

Spore zmiany zaszły w ostatnich dniach w klubie Rzekunianka Rzekuń. Klub ma nowe władze, gdyż dotychczasowy prezes Łukasz Chojnacki postanowił zrezygnować z kandydowania na kolejną kadencję. Zmienił się także trener drużyny piłkarskiej, występującej w A-Klasie ciechanowsko-ostrołęckiej.

Spore zmiany zaszły w ostatnich dniach w klubie Rzekunianka Rzekuń. Klub ma nowe władze, gdyż dotychczasowy prezes Łukasz Chojnacki postanowił zrezygnować z kandydowania na kolejną kadencję. Zmienił się także trener drużyny piłkarskiej, występującej w A-Klasie ciechanowsko-ostrołęckiej.

Po głosowaniu uformowano nowy zarząd, w którego skład weszli Rafał Załęski (prezes), Łukasz Załęski, Radosław Wierzbowski, Tomasz Krasiewicz i Grzegorz Kowalczyk. Wszyscy członkowie zarządu są ściśle związani z dotychczasową działalnością klubu. Zmiana nastąpiła także na stanowisku trenera Rzekunianki. Paweł Sendrowski został zastąpiony przez Łukasza Załęskiego, który kiedyś pełnił już funkcję szkoleniowca tego klubu, a ostatnimi czasy pracował w Koronie Ostrołęka, Orzu Goworowo, czy też pomagał w sztabie reprezentacji Polski U19 kobiet. Nowy trener zaplanował pięć meczów sparingowych, rywalami będą FC Różan, Tęcza Łyse, Orz Goworowo, KS Śniadowo oraz drużyna złożona z byłych graczy Rzekunianki.

- Jesteśmy zbudowani po pierwszym spotkaniu i rozmowie jaką odbyliśmy z zawodnikami. Poza graczami, którzy zmieniają swoje miejsce zamieszkania z powodu studiów lub pracy, wszyscy zgłosili chęć walki o jak najwyższe cele w nadchodzącym sezonie z Rzekunianką Rzekuń. Celem na nadchodzące lata klubu jest stworzenie ciągłości roczników młodzieżowych, które w dalszej perspektywie stanowić będą o sile drużyny seniorów. Priorytetem jest również utrzymanie sekcji tenisa stołowego, która z bardzo dobrym skutkiem rywalizowała w IV lidze - informuje prezes Rafał Załęski.

Jak się dowiedzieliśmy, na liście transferowej Rzekunianki nie brakuje niespodzianek. Celami transferowymi nowego zarządu i trenera mogą być bowiem gracze, którzy przed kilkoma laty wywalczyli awans pod wodzą trenera Załęskiego. Na konkretne nazwiska przyjdzie jednak jeszcze czas.

- Wspólnymi siłami mieszkańców i gminy chcemy stworzyć w Rzekuniu bazę treningową  na dobrym poziomie, która pozwoli nam zainteresować zawodników grą w naszym klubie, jeszcze lepiej przygotować się do rywalizacji w kolejnych sezonach i stworzyć młodym adeptom piłki nożnej, tenisa stołowego i biegania bardzo dobre warunki rozwoju sportowego - dodaje Rafał Załęski.

Więcej informacji o przygotowaniach drużyn z powiatu ostrołęckiego do sezonu 2016/17 oraz o gorącym okresie transferowym przeczytacie w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym. Sponsorem głównym serwisu jest Energa Wytwarzanie i Energa Elektrownie Ostrołęka.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.