"Dwunasty Zawodnik" z Narwią Ostrołęka

Piłka nożna 20 sierpnia 2021 4 Komentarze

 "Dwunasty Zawodnik" - to hasło, które rozbrzmiewa na trybunach stadionu przy ul. Witosa w Ostrołęce podczas spotkań ostrołęckiej Narwi w IV lidze mazowieckiej. Darmowy wstęp na mecze mają bowiem młodzi piłkarze grup młodzieżowych z Ostrołęki i okolic: razem z trenerami mogą podziwiać w akcji starszych kolegów. A kto wie, może w przyszłości sami zagrają w tym miejscu?

 "Dwunasty Zawodnik" - to hasło, które rozbrzmiewa na trybunach stadionu przy ul. Witosa w Ostrołęce podczas spotkań ostrołęckiej Narwi w IV lidze mazowieckiej. Darmowy wstęp na mecze mają bowiem młodzi piłkarze grup młodzieżowych z Ostrołęki i okolic: razem z trenerami mogą podziwiać w akcji starszych kolegów. A kto wie, może w przyszłości sami zagrają w tym miejscu?

"Zapraszamy na mecze grupy zorganizowane zawodników drużyn dziecięcych i młodzieżowych z Ostrołęki i okolic. Każda taka grupa, która przybędzie na stadion z trenerem-opiekunem, wchodzi bez biletów" - informuje klub MZKS Narew Ostrołęka. Zapytaliśmy, skąd taki pomysł na przyciągnięcie młodych zawodników na trybuny, w roli kibiców. 

- Kluby w całej Polsce zabiegają obecnie o młodego kibica, młodego widza, bo piłka nożna częstokroć przegrywa z YouTubem, czy grami online. Także w drużynach młodzieżowych standardem jest, że co jakiś czas niektóre dzieci rezygnują z treningów. Stąd też nasza inicjatywa - zapraszamy wszystkie grupy młodzieżowe trenujące w klubach z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego (jeśli ktoś z dalszej odległości jest zainteresowany, to prosimy o kontakt). Młodzież może razem spędzić czas nie przed komputerem, czy telefonem, ale oglądając na świeżym powietrzu sport. Na trybunach zawiązało się wiele z przyjaźni na całe życie, poprzez wspólne przywiązanie do barw klubowych. Poza tym chłopcy i dziewczęta, jeśli takie też zechcą, mogą zobaczyć naocznie jak to jest grać dla dosyć szerokiej publiczności - mówi Tomasz Mrozek, rzecznik prasowy ostrołęckiej Narwi.

zdjecie

Pytamy rzecznika prasowego klubu, jak "Dwunasty Zawodnik" sprawdził się na pierwszym meczu ligowym z Hutnikiem Warszawa. Okazuje się, że było zainteresowanie:

Na meczu z Hutnikiem Warszawa oprócz grup z Ostrołęki gościliśmy młodych zawodników Orza Goworowo, oraz dosyć niespodziewanie Escoli Warszawa. Escola przebywała w Ostrołęce na obozie, ale chłopcy z Goworowa wybrali się z trenerem Dziełakiem specjalnie na mecz. Pomimo wyniku w tamtym spotkaniu, wracali do domu uśmiechnięci i zadowoleni z piłkarskiej przygody.

Narew zaprasza na najbliższe spotkanie - 21 sierpnia (sobota), godz. 17:00. Na stadionie przy ul. Witosa w Ostrołęce niebiesko-czerwoni podejmą Makowiankę Maków Mazowiecki.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
16:02, 20 sierpnia 2021

m

Raczej niech nie biorą przykładu z "gwiazd" Narwi

ocena: -         zgłoś
...
16:48, 20 sierpnia 2021

Łęczysk

Założę się jakby wystawili 17-21 latków z okręgu. I wystawili na mecze 4 ligi. Po kilku porażkach, zaczęliby wygrywać. A dlaczego bo mają jeszcze siły i chęci do gry. A ta dzisiejsza Narew to wyeksploatowana ekipa, która ma siły do 60 minuty.
Oczywiście trener musiałby być ze Śląska lub południa Polski aby nie dał sobie dmuchać  działaczom i tym młodym w kaszę. Tylko tak może coś ten klub osiągnąć na poziomie 5 lub 4 ligi. Dalej bez strategicznych sponsorów nie zajdzie. Lub  zostaje miasto, które dałoby połowę budżetu, żeby mogli zagrać na przyzwoitym poziomie w 3 lidze.
Hasło powinno być skromniejsze. Np. Aby przeżyć następny sezon. I kibice by byli wyrozumiali dla tego zespołu. W Ostrołęce powinno być 3-4 kluby zgłoszone do rozgrywek seniorskich, poziom sportowy byłby na poziomie od A-klasy do 5 ligi. Ale potem nie obudzimy się potwornym bólem głowy, że zespół powtórnie będzie musiał wycofać się z rozgrywek. Obyśmy nie doczekali się tego!

ocena: -         zgłoś
...
16:54, 20 sierpnia 2021

Kibic

Bylam na Narwi w B i A klasie w lidze okręgowej a teraz płać 12 zł nie będę już chodził na mecz bo jeszcze awansują i cena za bilety wzrosną że hoho.

ocena: -         zgłoś
...
17:05, 20 sierpnia 2021

Łęczysk cdn.

Ciekawe jaka będzie reakcja działaczy, jak jurto powtórnie nie wyjdzie im mecz. Co mnie nie zdziwi. Gdyby tak się stało, to chyba trenerowi trzeba uprzejmie podziękować i wybrać kogoś z dalszych stron, sprawdzonego faceta, która ma doświadczanie w wyciąganiu zespołu, który potrafił wygrywać a teraz nie może lub też nie chce.

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.