zdjecie 762

Działacze Korony biorą się do wytężonej pracy

Piłka nożna 29 czerwca 2015 Komentarzy

Działacze ostrołęckiej Korony przystąpili już do przygotowań do nowego sezonu w lidze okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Nadal nie wiadomo kto poprowadzi zespół, lecz ostatnio poznaliśmy nowego dyrektora sportowego klubu. W najbliższych dniach możemy spodziewać się także pierwszych decyzji kadrowych.

Działacze ostrołęckiej Korony przystąpili już do przygotowań do nowego sezonu w lidze okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Nadal nie wiadomo kto poprowadzi zespół, lecz ostatnio poznaliśmy nowego dyrektora sportowego klubu. W najbliższych dniach możemy spodziewać się także pierwszych decyzji kadrowych.

Poprzedni sezon był dla Korony niezbyt udany. Drużyna niebiesko-żółtych po rundzie jesiennej zajmowała pierwsze miejsce w tabeli z przewagą czterech punktów nad drugim zespołem. Niestety, wiosna przyniosła dużo słabszą dyspozycję i spadek aż na piąte miejsce. Wynik ten nie satysfakcjonuje z pewnością ani piłkarzy, ani kibiców klubu.

W sezonie 2014/15 drużynę prowadziło aż trzech trenerów. Jesienią dobry wynik był udziałem trenera Andrzeja Łyzińskiego, pracującego w duecie z Michałem Robaszkiewiczem. Kiedy jednak przyszły słabsze rezultaty wiosną, sztab szkoleniowy zmienił się na utalentowanego analityka piłkarskiego z Rzekunia - Łukasza Załęskiego. Jednak i on nie zdołał już wprowadzić zespołu na choćby miejsce barażowe i zarząd nie przedłużył z nim umowy. Kto będzie nowym trenerem Korony? Spekuluje się, że może być to Kazimierz Puławski, lecz tak naprawdę wszystkie decyzje zapadną w najbliższych dniach w gronie zarządu klubu.

Znana jest już jednak postać dyrektora sportowego Korony. Od 1 lipca będzie nim Sławomir Stanisławski, który w przeszłości był już trenerem tego klubu, jak również innego z ostrołęckich zespołów - Narwi. Stanisławski podkreśla jednak, że szczegóły współpracy nie zostały jeszcze dokładnie uzgodnione.

- Cały czas rozmawiamy na temat tego, jak mogę pomóc Koronie - mówi nowy dyrektor sportowy Korony w rozmowie z naszym portalem - Jest chęć współpracy z obu stron, lecz na razie nie zapadły żadne szczegółowe decyzje. Spokojnie czekam na rozwój wydarzeń - dodaje.

Kibiców z pewnością interesuje również to, którzy zawodnicy reprezentować będą klub w nowym sezonie. Jak się dowiedzieliśmy, planowane są transfery zarówno do klubu, jak i z klubu. Wydaje się, że pewniakami do pozostania w niebiesko-żółtych barwach są m.in. doświadczeni Koroniarze - bramkarz Sebastian Szczechowiak i napastnik Michał Nosek. Dużym sukcesem władz klubu byłoby także zatrzymanie Pawła Dzbeńskiego i braci Kamionowskich, którzy stanowili o sile drużyny w minionym sezonie.

Czy w Koronie uda zbudować się silną ekipę na miarę awansu do IV ligi? Przekonamy się o tym w najbliższych tygodniach. Niedługo spodziewać możemy się pierwszych decyzji kadrowych - poinformujemy o nich w naszym portalu. Zachęcamy do odwiedzania naszego działu sportowego.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.