Dziewięć medali Siódemki w Kadzidle

Lekkoatletyka 27 maja 2015 Komentarzy

W sobotę 16 maja w Kadzidle odbyła się Gimnazjada Ostrołęcka i Powiatu Ostrołęckiego Młodzików w Lekkiej Atletyce. Na zawodach nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentantów ostrołęckiego klubu UKS Siódemka. Osiągnęli oni wiele interesujących rezultatów.

Klubowi zawodnicy w sobotnich mistrzostwach reprezentowali oczywiście swoje szkoły. Złoto w biegu na 100 metrów zdobyła Renata Kołodziejczyk z Gimnazjum nr 1, bijąc swój rekord życiowy z czasem 12,80 s. Jej śladami poszli Marta Łada (Gim 1) w biegu na 300 m - 44,70, Victoria Ejzemberg (Gim 1) w biegu na 600 metrów - 1:42,80 oraz Adam Piątkowski (Gim Obierwia) na dystansie 1000 m - 2:47,9 s.

Srebrne medale trafiły do Pauliny Pilarskiej (Gim Olszewo Borki) w biegu na 600 metrów, Wojciecha Bączka (Gim Czarnia) w biegu na 1000 metrów oraz Karoliny Krukowskiej (Gim Olszewo-Borki) w skoku w dal. Brąz zdobyli Jakub Cichocki (Gim Kadzidło) w biegu na 1000 metrów oraz Aleksandra Szczęsna (Gim Olszewo-Borki) w skoku w dal.

Ponadto, złoty medal i awans do zawodów międzypowiatowych wywalczyła sztafeta Gimnazjum nr 1 z Ostrołęki w której pobiegły trzy zawodniczki Siódemki (Klaudia Domurad, Renata Kołodziejczyk i Victoria Ejzemberg) – czas 54 sekundy. Srebrny medal i także awans należy do sztafety Gimnazjum z Olszewa-Borek – tu także biegały trenujące w klubie (Paulina Pilarska, Aleksandra  Szczęsna i Karolina Krukowska) – 55,3s.