Ekstremalny bieg z przeszkodami nie dla Ostrołęki

Lekkoatletyka 25 grudnia 2019 5 Komentarzy

Proponowany przez jednego z radnych ekstremalny bieg z przeszkodami nie odbędzie się w Ostrołęce w 2020 roku. Koszty organizacji takiej imprezy znacznie przewyższają obecne możliwości finansowe miasta, o czym poinformował prezydent Łukasz Kulik.

 
O tym, że radny Mariusz Łuba z klubu Ostrołęka dla Wszystkich chciałby, by w przyszłym roku przeprowadzony został w Ostrołęce ekstremalny bieg z przeszkodami na wzór Runmaggedonu, pisaliśmy już w naszym serwisie. Okazuje się, że takie przedsięwzięcie nie jest obecnie możliwe do realizacji.
 
- Przeprowadzenie imprezy w Ostrołęce w 2020 roku nie jest możliwe. Kalendarz zawodów z cyklu Runmageddon na przyszły rok został już zamknięty, dlatego rozważymy propozycję dołączenia do tej cyklicznej imprezy w kolejnych latach - poinformował prezydent Łukasz Kulik.
 
- Jednocześnie nadmieniam, że organizacja Runmageddonu wiązałaby się z bardzo dużymi kosztami, które znacznie przewyższają obecne możliwości finansowe miasta. W 2020 roku planuję przekazać zdecydowanie większą kwotę w ramach dotacji dla klubów i stowarzyszeń na organizację wydarzeń sportowych. Liczę na to, że nie zabraknie ciekawych propozycji skierowanych do ostrołęczan, jak również zachęcających do udziału zawodników z całej Polski. Już teraz nie brakuje interesujących imprez w naszym mieście, które przy nieco większym wsparciu finansowym i organizacyjnym mogą stać się jeszcze bardziej rozpoznawalne w całym kraju. Mam na myśli m.in. Półmaraton Kurpiowski, Memoriał Arkadiusza Gołasia czy też cieszącą się coraz większym zainteresowaniem Kurpiowską Kuźnię Mistrzów - zaznaczył Kulik.
Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
13:14, 25 grudnia 2019

Anna - Kurpiowska Panna

Dzień dobry!

Szkoda, że już w zarodku bieg ten został wykreślony z listy wydarzeń sportowych.  Mentalnie byłam przygotowana na uczestnictwo w nim i rozpoczęłam intensywne treningi. Ech, zawsze mam pecha w życiu...

Pozdrawiam...

ocena: -         zgłoś
...
14:32, 25 grudnia 2019

iwo

bardzo konkretna odpowiedź brak kasy i już.Nie  odpowiednich sponsorów  w okolicy i mieście .  

ocena: -         zgłoś
...
21:20, 25 grudnia 2019

No tak

Warto mierzyć siły na zamiary!

ocena: -         zgłoś
...
21:25, 25 grudnia 2019

Ja

Mysle,ze to duzy blad rezygnowac z tego typu imprezy poniewaz jest bardziej pozyteczna niz jakies koncerty zespolow.

ocena: -         zgłoś
...
21:47, 25 grudnia 2019

Orka

On teraz musi założyć szkołę rodzenia

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.