Energa melduje wykonanie zadania [WIDEO, ZDJĘCIA]

Siatkówka 02 kwietnia 2017 3 Komentarze

Tym razem nie było pięciu setów i stanów przedzawałowych u kibiców, ale skończyło się - jak zawsze ostatnio - szczęśliwie. Energa Ostrołęka pokonała BAS Białystok 3:0 i w stu procentach wykonała swoje zadanie: biało-czerwoni w play-off nie mieli sobie równych i zagrają o awans do I ligi.

Spotkanie Energi z BAS-em było meczem o dużą stawkę - w przypadku wygranej już dziś Ostrołęka mogła świętować awans do turnieju półfinałowego II ligi. Biało-czerwoni już na początku pierwszego seta wypracowali sobie przewagę 6:3. Podopieczni Mateusza Mielnika byli bardzo skoncentrowani na końcowym celu i po ataku z lewego skrzydła prowadzili już 12:6. Celnymi atakami wymieniali się Janusz Ignaciuk (były zawodnik naszej drużyny, obecnie BAS) i Dominik Zalewski, a swoje trzy grosze dokładał także najskuteczniejszy po stronie Ostrołęki Patryk Szwaradzki. W końcówce goście uspokoili poziom gry, przez co przewaga Energi zmalała. Gospodarze wygrali jednak 25:21.

Drugi set do połowy jego trwania był niezwykle wyrównany, nawet z lekkim wskazaniem na BAS. Białostocczanie przez dłuższy czas prowadzili 1-2 punktami lub utrzymywali remis, co wybijało z rytmu ostrołęckich siatkarzy. Od stanu 15:15 udało się jednak zdobyć kilka punktów i przy 19:15 wyglądało to już dużo spokojniej. Przewaga została dowieziona do końca, Energa wygrywa - tak jak w pierwszym secie - do 21 i jest już tylko o krok od przejścia do dalszej fazy gry o I ligę.

Po zmianie stron oglądaliśmy kopię wydarzeń z drugiego seta, z tym, że tym razem biało-czerwonym nie udał się zryw, dzięki któremu można byłoby "odjechać" rywalom. Przenieśmy się do samej końcówki: BAS prowadzi 19:18, później swoją skuteczność włącza Patryk Szwaradzki (19 pkt w tym meczu) i doprowadzamy do stanu 24:23 dla Energi. Publika wstaje, krzyczy "ostatni", lecz nie jest to ostatnia taka sytuacja. Biało-czerwoni wykorzystują dopiero czwartą piłkę meczową i wpadają sobie w objęcia przy wyniku 29:27 i w całym meczu 3:0. Zadanie wykonane, Energa Ostrołęka zagra o awans do I ligi.

Dzisiejszy mecz nie był porywającym widowiskiem, ale na pewno kibice mogą czuć się zadowoleni, gdyż gospodarze pokazali, że nie bez przyczyny zajęli 2. miejsce w rundzie zasadniczej, wygrywając 18 z 22 spotkań oraz przeszli przez trudną fazę play-off. Awans do turnieju półfinałowego ostrołęczanom się po prostu należał. Teraz czas na odpoczynek, a już w dniach 21-23 kwietnia rozpoczynają się drugoligowe półfinały. Z czterech drużyn, które wezmą udział w turnieju, awans do finału II ligi uzyskają dwie najlepsze. Do tego tematu jeszcze wrócimy - tymczasem cieszmy się z kolejnego sukcesu teamu Energi.

Energa Ostrołęka - BAS Białystok 3:0 (25:21, 25:21, 29:27)

ENERGA: Zdrojewski, Obuchowicz, Kuźma, Szwaradzki, Zalewski, Poinc, Nurczyński (libero) oraz Głowacki, Graczyk.