zdjecie 4562

Energa Ostrołęka na czwartym miejscu w Hajnówce

Siatkówka 29 sierpnia 2016 Komentarzy

Siatkarze Energi Ostrołęka zajęli czwarte miejsce w turnieju o Puchar Burmistrza Hajnówki, jaki odbył się w ubiegły weekend na terenie beniaminka I ligi. Dla podopiecznych Mateusza Mielnika był to pierwszy sprawdzian w okresie przygotowawczym przed sezonem 2016/17. Jak wypadł?

Siatkarze Energi Ostrołęka zajęli czwarte miejsce w turnieju o Puchar Burmistrza Hajnówki, jaki odbył się w ubiegły weekend na terenie beniaminka I ligi. Dla podopiecznych Mateusza Mielnika był to pierwszy sprawdzian w okresie przygotowawczym przed sezonem 2016/17. Jak wypadł?

Gracze Energi Ostrołęka podczas zmagań w Hajnówce odnieśli zwycięstwo i ponieśli dwie porażki. W pierwszym dniu turnieju ostrołęczanie przegrali 1:3 z SKS Hajnówka, a następnie pokonali 3:1 Lechię Tomaszów Mazowiecki. Dzień później zespół Energi uległ 1:3 KPS-owi Siedlce i ostatecznie zajął czwarte miejsce w turnieju.

- Turniej zagraliśmy w mocnej obsadzie, oprócz dwóch drużyn pierwszoligowych był tam też murowany kandydat do awansu, czyli drugoligowa Lechia Tomaszów Mazowiecki. Był to niezwykle pożyteczny turniej, który dostarczył sporo materiału do analizy - mówi trener ostrołęckiej drużyny Mateusz Mielnik. - Wynikami bym się nie sugerował, był to turniej typowo towarzyski, wszyscy zawodnicy mogli zagrać. Najważniejsze, że mogliśmy zmierzyć się z mocnymi zespołami.

Kibiców z pewnością interesuje skład, w którym gracze Energi Ostrołęka wystąpili w pierwszym turnieju towarzyskim. Tu wiele się nie zmieniło - skład pozostał ten sam, jaki ogłaszaliśmy w ostatnich dniach, dołączył do niego jedynie młody Łukasz Stojke z Olimpu Ostrołęka. W Hajnówce zaprezentowała się ta jedenastka, a klub wciąż poszukuje nowych graczy na pozycje atakującego i środkowego. Poszukiwania nie są jednak łatwe, bowiem zawodników na rynku transferowym jest coraz mniej. Trener Mielnik jest jednak optymistą.

- Mamy dużo pracy przed sobą, ale stworzyła się tu naprawdę fajna grupa młodych ludzi, poparta kilkoma doświadczonymi zawodnikami. Jeśli dalej będzie to iść w tym kierunku, to myślę, że będzie się nas miło oglądało. Jestem dobrej myśli, w tym tygodniu dalej ciężko pracujemy, a za tydzień jedziemy na turniej do Olsztyna, gdzie zmierzymy się już z ligowymi rywalami - stwierdza.

Kompletowany jest nie tylko zespół, ale i sztab szkoleniowy. Mateuszowi Mielnikowi pomagał będzie statystyk Grzegorz Czetowicz,  który jako siatkarz znany był z występów w Gwardii Szczytno. Być może do sztabu dołączy także asystent trenera, lecz ta sprawa będzie poruszana w przyszłości. Teraz najważniejsze jest zamknięcie składu i odpowiednie przygotowanie się do sezonu, który rusza już 24 września. W pierwszej kolejce Energa zagra na wyjeździe z beniaminkiem II ligi Lesanem Halinów.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.