zdjecie 4444

Energa Ostrołęka testuje przyjmujących i szuka środkowego

Siatkówka 18 sierpnia 2016 Komentarzy

W drużynie Energi Ostrołęka pozostały już tylko dwa wolne miejsca - na pozycji przyjmującego i środkowego. Z zespołem Mateusza Mielnika trenuje dwóch przyjmujących, z których jeden pozostanie w drużynie. Dużo bardziej skomplikowana jest sprawa ze środkowymi.

W drużynie Energi Ostrołęka pozostały już tylko dwa wolne miejsca - na pozycji przyjmującego i środkowego. Z zespołem Mateusza Mielnika trenuje dwóch przyjmujących, z których jeden pozostanie w drużynie. Dużo bardziej skomplikowana jest sprawa ze środkowymi.

Po transferze Pawła Stabrawy do ostrołęckiego zespołu, w drużynie pozostały już tylko dwa wolne miejsca, na pozycji przyjmującego i środkowego. Gorsza sytuacja jest na środku siatki, gdyż do Tomasza Obuchowicza oraz Rafała Kuźmy nie dołączył jeszcze żaden zawodnik, nawet na testy. Sytuacja ta ma zmienić się jednak w najbliższych dniach, gdyż zarząd zamierza zaprosić do Ostrołęki jednego z siatkarzy na tę pozycję. W kuluarach pojawiają się nazwiska zarówno ligowych wyjadaczy, jak i młodych, zdolnych siatkarzy.

Inaczej sytuacja wygląda na pozycji przyjmującego, gdzie testowanych jest już dwóch zawodników. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że w Enerdze na testach przebywa dwudziestoletni Kamil Graczyk. Pochodzący z Płocka siatkarz był ostatnio kapitanem drużyny AZS Politechniki Warszawskiej w Młodej Lidze, ma za sobą także występy w Metrze Warszawa. W tej kwestii nic się nie zmieniło i młody płocczanin nadal trenuje z ostrołęckim klubem.

W tym tygodniu do grona testowanych dołączył jeszcze Patryk Walczak. To dwudziestoletni wychowanek klubu LKS Cisy Nałęczów, który występował także w Błękitnych Ropczyce i Jokerze Piła. Ostatni sezon przyjmujący, mogący grać także na ataku, spędził we francuskim Al Caudry. Po wojażach we Francji powrócił do Polski i dostał zaproszenie na testy w Ostrołęce.

Obecnie drużynę Energi Ostrołęka tworzą: rozgrywający Michał Głowacki i Paweł Zdrojewski, środkowi Rafał Kuźma i Tomasz Obuchowicz, atakujący Paweł Stabrawa i Patryk Szwaradzki, przyjmujący Dominik Zalewski, Kamil Kubeł i Dorian Poinc oraz libero Jakub Nurczyński. Z ekipą Energi trenują też młodzi zawodnicy UKS Olimp, którzy według wstępnych planów włączani do meczowej czternastki w drugiej lidze.

O dalszych planach Energi na okres przygotowawczy przeczytasz już jutro w serwisie sportowym portalu eOstroleka.pl.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.