Energa szuka oszczędności. Grupa wycofała się ze sponsorowania ostrołęckich siatkarzy

Siatkówka 14 sierpnia 2014 8 Komentarzy

Grupa Energa wciąż szuka partnera strategicznego do budowy nowej elektrowni w Ostrołęce. Trwa to jednak dość długo i szanse na powodzenie projektu są coraz mniejsze. Na dodatek w ostatnich dniach Energa wycofała się ze sponsoringu pierwszoligowej drużyny siatkówki w Ostrołęce.

Grupa Energa wciąż szuka partnera strategicznego do budowy nowej elektrowni w Ostrołęce. Trwa to jednak dość długo i szanse na powodzenie projektu są coraz mniejsze. Na dodatek w ostatnich dniach Energa wycofała się ze sponsoringu pierwszoligowej drużyny siatkówki w Ostrołęce.

Oszczędności, czyli brak pieniędzy na sport

Klub NET Ostrołęka zgłaszał do rozgrywek I ligi w ostatnich dwóch sezonach drużynę pod nazwą sponsorów – Energa Pekpol Ostrołęka. W ostatnich dniach nazwę trzeba było jednak zmodyfikować, gdyż Grupa Energa wycofała się ze sponsorowania klubu. Mówi się, że powodem takiej decyzji jest cięcie kosztów, jakie nastąpiło w firmie z siedzibą w Gdańsku – podmiot ten nie chce już wydawać dużej sumy pieniędzy na sport. Czy w związku z tym należy się obawiać o przyszłość pierwszoligowej siatkówki w Ostrołęce?

Jak się dowiedzieliśmy, nie ma zagrożenia z powodu wycofania się Energi. Klub w ciągu wakacji pozyskał bowiem kilku sponsorów, jest także w trakcie rozmów z kolejnymi.

- Prowadzimy obecnie negocjacje ze sponsorami, mamy nadzieję, że uda się je zakończyć pozytywnie. Nazwa drużyny może być jeszcze dwuczłonowa. Bardzo cieszy nas wsparcie, jakie otrzymujemy od lokalnych firm. Dzięki nim możemy tworzyć nadal projekt pierwszoligowej siatkówki w Ostrołęce – mówi prezes klubu, Stanisław Nowaczyk.

Ostrołęcki klub nadal będzie wspierany przez Zakłady Mięsne Pekpol. Firma ta to jeden z największych przyjaciół siatkówki nad Narwią – wspiera zespół już od ośmiu lat i przebyła z nim drogę od środka tabeli II ligi do profesjonalnych rozgrywek pierwszoligowych. Trudno o lepszą reklamę w naszym regionie – zespół siatkarski jeździ bowiem po całym kraju i reprezentuje miasto pod szyldem firmy. W najbliższym sezonie drużyna pojawi się w trzynastu miastach Polski, od Szczecina po Wałbrzych. Na dodatek mecze I ligi transmitowane będą na żywo w telewizji TVP Sport. Promocja miasta i regionu może być więc doskonale połączona z wykreowaniem wizerunku przedsiębiorstwa.

Powroty po latach

Drużyna Pekpolu przeszła przed obecnym sezonem sporo zmian kadrowych – do zespołu powrócił m.in. człowiek-legenda ostrołęckiego klubu Dominik Zalewski. 32-letni przyjmujący może stać się kluczowym graczem nowobudowanej drużyny. Nie będzie to jednak jedyny przedstawiciel Ostrołęki w zespole – szansę gry dostaną również Jakub Gaładyna i Patryk Brzostek, czyli dwaj wyróżniający się  juniorzy Pekpolu.  Wydaje się, że do grona ostrołęczan zaliczyć można również Karola Szczygielskiego i Grzegorza Białka, którzy występują w klubie od 2008 roku i zostaną w nim już na siódmy sezon. Z ekipy, która występowała w poprzednim sezonie zostało tylko pięciu graczy: oprócz Białka i Szczygielskiego są to jeszcze Michał Przybylski, Damian Boruch i Damian Wierzbicki. Szczególnie z tym ostatnim wiązane są spore nadzieje. 22-latek już w poprzednim sezonie udowodnił swój nieprzeciętny talent, zdobywając statuetkę MVP meczu z KPS Siedlce – w tamtym spotkaniu zdobył 30 punktów, będąc najskuteczniejszym graczem meczu.

Nowymi twarzami w ekipie Pekpolu są wychowankowie Skry Bełchatów – Adam Szałański i Damian Wdowiak. Ten drugi ma za sobą występy w Plus Lidze i Lidze Mistrzów. Swoim doświadczeniem pomagać powinni Piotr Milewski i Daniel Saczko. Pierwszy z nich występował już w Pekpolu w sezonie 2006/07 – był wtedy drugim rozgrywającym, ostatnio zdobył jednak srebro I ligi w drużynie KPS Siedlce, będąc jednym z najlepszych „sypaczy” zaplecza Plus Ligi. Saczko to z kolei 28-letni libero, który w przeszłości grał już w I lidze w barwach Pronaru Parkiet Hajnówka. W Pekpolu zagrają także dwaj zdolni siatkarze z MOS Wola Warszawa – środkowy Rafał Obermeler i przyjmujący Piotr Cichocki. Obaj imponują zaangażowaniem na treningach, co przełożyć się może na dobre wyniki całej drużyny.

Start ligi już 27 września

Start rozgrywek pierwszoligowych zaplanowano na 27 września. Biało-czerwoni zmierzą się w pierwszym meczu z AGH 100RK Kraków. Mecz ma odbyć się w Ostrołęce, lecz niewykluczone, że dojdzie do zmiany gospodarza. Termin ten został bowiem zarezerwowany z rocznym wyprzedzeniem przez organizatorów turnieju tańca towarzyskiego w hali im. Arkadiusza Gołasia. Wyjścia z sytuacji są dwa: zamiana gospodarzy (mecz w Krakowie, rewanż w Ostrołęce) lub rozegranie spotkania w czwartek, 25 września. Decyzja nie została jeszcze podjęta.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że siatkarze Pekpolu nadal będą mogli liczyć na dużą grupę kibiców. W ostatnim sezonie padł rekord frekwencji I ligi – mecz z Avią Świdnik obejrzało z trybun 1200 widzów. To niewątpliwie rewelacyjny wynik, który pokazuje, że ostrołęczanie kochają siatkówkę i chętnie oglądają na żywo zmagania pierwszoligowców. Kibice z Ostrołęki to również fani piłki siatkowej na najwyższym światowym poziomie - duża grupa ostrołęczan już 30 sierpnia pojedzie do Warszawy, gdzie weźmie udział w uroczystości otwarcia Mistrzostw Świata w siatkówce i meczu otwarcia pomiędzy Polską a Serbią.

Przedsmakiem emocji może być okres przygotowawczy. Już 23 sierpnia Pekpol we własnej hali zagra mecz towarzyski z mistrzem Zjednoczonych Emiratów Arabskich – drużyną Bani Yas Dubai (do ustalenia pozostaje jeszcze godzina meczu). Będzie to historyczne wydarzenie - pierwszy klubowy mecz międzypaństwowy w Ostrołęce. Dla kibiców przygotowano również dużo emocji w dniach 13-14 września. W turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki zagrają: Pekpol Ostrołęka, Camper Wyszków, KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS oraz Ślepsk Suwałki.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
09:15, 14 sierpnia 2014

Gość

Ch... im w d...


...
10:29, 14 sierpnia 2014

libero

... w tej "wielkiej" firmie nie ma po prostu gospodarza z naszego regionu, który byłby zaangażowany w sprawy miejscowej społeczności (nie tylko siatkówki).
Dawali na volley'a całe g... a wymagania były kuriozalne...
Ale szkoda mimo wszystko :(


...
11:02, 14 sierpnia 2014

Gość

ale zobaczcie jaka to jest firma...maja elektrownie w ostrołęce, mogliby rzucić nawet milion złotych - co to dla nich?? - i żaden problem, duża reklama. Niestety wszystko rozchodzi sie jednak o politykę, w ostrołęce rządzi pis, energą zarządza po. W Gdańsku czy Słupsku Energa bez problemu finansuje kluby sportowe, bo rzadza tam koledzy, tam idą pieniadze. Ostrołękę to oni mają w dupie, pewnie jeszcze długo beda sie śmiać z tego że za psi grosz byli w nazwie druzyny


...
11:03, 14 sierpnia 2014

Gość

Elektrownie rozp******ają, a teraz jeszcze to


...
12:17, 14 sierpnia 2014

złodzieje

i STORA ENSO i ENERGA powinni płacić i to niemało za to, że nas trują !!! do końca lat 80 każdą szkołę wspierał duży zakład pracy a teraz w nosie maja, zero działań  lokalnych, a może rondo jeszcze jedno nazwijmy nazwiskiem jakiegoś prezesa  


...
16:21, 14 sierpnia 2014

anty-gall

kasy dawali tak sobie a wymagania mieli że ho ho niech spadają na drzewo babmbusy


...
21:04, 14 sierpnia 2014

Gość

  napisał(a):
ale zobaczcie jaka to jest firma...maja elektrownie w ostrołęce, mogliby rzucić nawet milion złotych - co to dla nich?? - i żaden problem, duża reklama. Niestety wszystko rozchodzi sie jednak o politykę, w ostrołęce rządzi pis, energą zarządza po. W Gdańsku czy Słupsku Energa bez problemu finansuje kluby sportowe, bo rzadza tam koledzy, tam idą pieniadze. Ostrołękę to oni mają w dupie, pewnie jeszcze długo beda sie śmiać z tego że za psi grosz byli w nazwie druzyny

Jeśli PO tak będzie w Ostrołęce postępować, to długo PiS będzie tu rządził.


...
07:13, 15 sierpnia 2014

Ja

To kolejna decyzja zwijająca Energę w Ostrołęce. Wszystko tu likwidują. Pogratulować lizusom władz z Gdańska -  posłowi Kani i niejakiemu MajkowskiemuSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.