Energa szuka oszczędności. Grupa wycofała się ze sponsorowania ostrołęckich siatkarzy

Siatkówka 14 sierpnia 2014 Komentarzy

Grupa Energa wciąż szuka partnera strategicznego do budowy nowej elektrowni w Ostrołęce. Trwa to jednak dość długo i szanse na powodzenie projektu są coraz mniejsze. Na dodatek w ostatnich dniach Energa wycofała się ze sponsoringu pierwszoligowej drużyny siatkówki w Ostrołęce.

Karol Szczygielski i Dominik Zalewski powinni stanowić o sile drużyny Pekpolu (fot. eOstroleka.pl)Oszczędności, czyli brak pieniędzy na sport

Klub NET Ostrołęka zgłaszał do rozgrywek I ligi w ostatnich dwóch sezonach drużynę pod nazwą sponsorów – Energa Pekpol Ostrołęka. W ostatnich dniach nazwę trzeba było jednak zmodyfikować, gdyż Grupa Energa wycofała się ze sponsorowania klubu. Mówi się, że powodem takiej decyzji jest cięcie kosztów, jakie nastąpiło w firmie z siedzibą w Gdańsku – podmiot ten nie chce już wydawać dużej sumy pieniędzy na sport. Czy w związku z tym należy się obawiać o przyszłość pierwszoligowej siatkówki w Ostrołęce?

Jak się dowiedzieliśmy, nie ma zagrożenia z powodu wycofania się Energi. Klub w ciągu wakacji pozyskał bowiem kilku sponsorów, jest także w trakcie rozmów z kolejnymi.

- Prowadzimy obecnie negocjacje ze sponsorami, mamy nadzieję, że uda się je zakończyć pozytywnie. Nazwa drużyny może być jeszcze dwuczłonowa. Bardzo cieszy nas wsparcie, jakie otrzymujemy od lokalnych firm. Dzięki nim możemy tworzyć nadal projekt pierwszoligowej siatkówki w Ostrołęce – mówi prezes klubu, Stanisław Nowaczyk.

Ostrołęcki klub nadal będzie wspierany przez Zakłady Mięsne Pekpol. Firma ta to jeden z największych przyjaciół siatkówki nad Narwią – wspiera zespół już od ośmiu lat i przebyła z nim drogę od środka tabeli II ligi do profesjonalnych rozgrywek pierwszoligowych. Trudno o lepszą reklamę w naszym regionie – zespół siatkarski jeździ bowiem po całym kraju i reprezentuje miasto pod szyldem firmy. W najbliższym sezonie drużyna pojawi się w trzynastu miastach Polski, od Szczecina po Wałbrzych. Na dodatek mecze I ligi transmitowane będą na żywo w telewizji TVP Sport. Promocja miasta i regionu może być więc doskonale połączona z wykreowaniem wizerunku przedsiębiorstwa.

Powroty po latach

Drużyna Pekpolu przeszła przed obecnym sezonem sporo zmian kadrowych – do zespołu powrócił m.in. człowiek-legenda ostrołęckiego klubu Dominik Zalewski. 32-letni przyjmujący może stać się kluczowym graczem nowobudowanej drużyny. Nie będzie to jednak jedyny przedstawiciel Ostrołęki w zespole – szansę gry dostaną również Jakub Gaładyna i Patryk Brzostek, czyli dwaj wyróżniający się  juniorzy Pekpolu.  Wydaje się, że do grona ostrołęczan zaliczyć można również Karola Szczygielskiego i Grzegorza Białka, którzy występują w klubie od 2008 roku i zostaną w nim już na siódmy sezon. Z ekipy, która występowała w poprzednim sezonie zostało tylko pięciu graczy: oprócz Białka i Szczygielskiego są to jeszcze Michał Przybylski, Damian Boruch i Damian Wierzbicki. Szczególnie z tym ostatnim wiązane są spore nadzieje. 22-latek już w poprzednim sezonie udowodnił swój nieprzeciętny talent, zdobywając statuetkę MVP meczu z KPS Siedlce – w tamtym spotkaniu zdobył 30 punktów, będąc najskuteczniejszym graczem meczu.

Nowymi twarzami w ekipie Pekpolu są wychowankowie Skry Bełchatów – Adam Szałański i Damian Wdowiak. Ten drugi ma za sobą występy w Plus Lidze i Lidze Mistrzów. Swoim doświadczeniem pomagać powinni Piotr Milewski i Daniel Saczko. Pierwszy z nich występował już w Pekpolu w sezonie 2006/07 – był wtedy drugim rozgrywającym, ostatnio zdobył jednak srebro I ligi w drużynie KPS Siedlce, będąc jednym z najlepszych „sypaczy” zaplecza Plus Ligi. Saczko to z kolei 28-letni libero, który w przeszłości grał już w I lidze w barwach Pronaru Parkiet Hajnówka. W Pekpolu zagrają także dwaj zdolni siatkarze z MOS Wola Warszawa – środkowy Rafał Obermeler i przyjmujący Piotr Cichocki. Obaj imponują zaangażowaniem na treningach, co przełożyć się może na dobre wyniki całej drużyny.

Start ligi już 27 września

Start rozgrywek pierwszoligowych zaplanowano na 27 września. Biało-czerwoni zmierzą się w pierwszym meczu z AGH 100RK Kraków. Mecz ma odbyć się w Ostrołęce, lecz niewykluczone, że dojdzie do zmiany gospodarza. Termin ten został bowiem zarezerwowany z rocznym wyprzedzeniem przez organizatorów turnieju tańca towarzyskiego w hali im. Arkadiusza Gołasia. Wyjścia z sytuacji są dwa: zamiana gospodarzy (mecz w Krakowie, rewanż w Ostrołęce) lub rozegranie spotkania w czwartek, 25 września. Decyzja nie została jeszcze podjęta.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że siatkarze Pekpolu nadal będą mogli liczyć na dużą grupę kibiców. W ostatnim sezonie padł rekord frekwencji I ligi – mecz z Avią Świdnik obejrzało z trybun 1200 widzów. To niewątpliwie rewelacyjny wynik, który pokazuje, że ostrołęczanie kochają siatkówkę i chętnie oglądają na żywo zmagania pierwszoligowców. Kibice z Ostrołęki to również fani piłki siatkowej na najwyższym światowym poziomie - duża grupa ostrołęczan już 30 sierpnia pojedzie do Warszawy, gdzie weźmie udział w uroczystości otwarcia Mistrzostw Świata w siatkówce i meczu otwarcia pomiędzy Polską a Serbią.

Przedsmakiem emocji może być okres przygotowawczy. Już 23 sierpnia Pekpol we własnej hali zagra mecz towarzyski z mistrzem Zjednoczonych Emiratów Arabskich – drużyną Bani Yas Dubai (do ustalenia pozostaje jeszcze godzina meczu). Będzie to historyczne wydarzenie - pierwszy klubowy mecz międzypaństwowy w Ostrołęce. Dla kibiców przygotowano również dużo emocji w dniach 13-14 września. W turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki zagrają: Pekpol Ostrołęka, Camper Wyszków, KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS oraz Ślepsk Suwałki.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.