zdjecie 1166
zdjecie 1166

Fight Academy w Suszu. "Zaczynamy stawiać na najmłodszych" (zdjęcia)

Sporty walki 15 czerwca 2017 0 Komentarzy

10 czerwca reprezentacja Fight Academy walczyła na Mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Kickboxingu w Suszu. Do rywalizacji przystąpiło 9 reprezentantów ostrołęckiego klubu. Łącznie zdobyli oni 11 medali: 6 złotych 4 srebrne i 1 brązowy.

W najtwardszych formułach ringowych - K1 i full contact - walczyli Piotr Golon i Aleksy Zienkiewicz.

Piotr Golon przywiózł srebrny medal w kat -80kg Full contact, warto zaznaczyć ,że w walce o wejście do finału wygrał bardzo pewnie, a w finale przegrał dopiero po dogrywce i to niejednogłośną decyzją sędziów. Full contact charakteryzuje się tym ,że nie dozwolone są kopnięcia low Kick. W formule K1 był jednak bezkonkurencyjny i wrócił ze złotym medalem w tej odmianie kickboxingu.

Bardzo dobry występ zanotował Aleksy Zienkiewicz, który pierwszy raz startował w niższej wadze do 75 kg. Był to dobry ruch, występ Zienkiewicza był bardzo pewny, a w finale przeciwnik był nawet liczony po kopnięciu na wątrobę. Aleksy z łatwością stanął na najwyższym stopniu podium swojej kategorii wagowej w K1.

Po raz pierwszy na zawodach wystąpili najmłodsi zawodnicy z grupy 7-10 lat prowadzonej przez Roberta Stypińskiego.  W kategorii dzieci młodsze w formułach touch contact oraz pointfighting rywalizowali Kornel Dębowski, Oskar Banach i Antoni Lickiewicz. Kornel w swojej kategorii wzrostowej zdobył złoto w pointfighing oraz srebro w touchcontact, Oskar Banach natomiast złoto w touchcontact i srebro w pointfighting. Antoni musiał niestety uznać wyższość  swojego rywala już w pierwszej walce, jednak - jak zaznaczają trenerzy - wrócił w dobrych nastrojach z masą doświadczenia.

- Zaczynamy stawiać na naszych najmłodszych reprezentantów i na kolejne zawody zamierzamy wystawić więcej zawodników z tej grupy wiekowej - podkreśla trener Arkadiusz Ludwiczak.

W kategorii light contact (UFR oraz kicklight) występowali: Ewelina Peczyńska, Kacper Łazicki , Jarosław Wronowski i Łukasz Miłek. Bardzo dobry występ zanotował Łukasz Miłek, który po kilku wyczerpujących walkach, wrócił z dwoma medalami: złotym w kat UFR  -80 kg oraz srebrnym w kat kicklight -80kg. Upragniony złoty krążek przywiózł weteran  Jarosław Wronowski w kategorii elita UFR – 80kg. Z brązem formuły UFR  wróciła natomiast debiutantka Ewelina Peczyńska. Kacper Łazicki stoczył  tego dnia cztery walki, jednak wraca ostatecznie bez medalu.

- Był to ostatni występ naszych zawodników przed wakacjami, nie oznacza to jednak ,że wstrzymujemy treningi. Zajęcia w Fight Academy odbywać się będą także w okresie wakacji, a kolejne starty w zawodach przewidziane są na wrzesień - podsumowuje trener Fight Academy Arkadiusz Ludwiczak.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.