zdjecie 8196
zdjecie 8196

Fonfara kontra Stevenson po raz drugi [WIDEO]

Sporty walki 07 maja 2017 0 Komentarzy

Już 3 czerwca w Montrealu "Polski Książe" Andrzej Fonfara skrzyżuje rękawice z Adonisem Stevensonem. Będzie to rewanż za pojedynek z 2014 roku, w którym Fonfara był blisko znokautowania wielkiego mistrza. Czy tym razem uda się zdobyć tytuł mistrza świata? Liczymy na to i wskazujemy na ostrołęcki epizod Fonfary na samym początku kariery zawodowej.

Wiele osób może nie wiedzieć, że Fonfara pierwszy zawodowy krok w drodze po światowe laury postawił w Ostrołęce. W 2006 roku stoczył on debiutancką walkę w hali im. Arkadiusza Gołasia podczas jednej z dwóch wielkich gal boksu zawodowego. Podczas gali sprzed 11 lat Fonfara wygrał z Miroslavem Kubikiem ze Słowacji. Teraz jest czołowym zawodnikiem rankingu w kategorii półciężkiej oraz ma szansę kolejny raz zdobyć tytuł mistrza świata.

W swojej ostatniej walce Andrzej Fonfara pokonał przez techniczny nokaut Chada Dawsona podczas marcowej gali w Nowym Jorku. Rewanż z Adonisem Stevensonem zapowiada się niezwykle ekscytująco, gdyż pierwsza walka tych pięściarzy była prawdziwą wojną: na deskach leżeli obaj bokserzy, a w 9. rundzie Fonfara był blisko znokautowania Kanadyjczyka. Ostatecznie jednogłośnie na punkty wygrał Stevenson, lecz już wtedy eksperci wskazywali na potrzebę rewanżu. Dojdzie do niego po trzech latach. Zobacz fragmenty pierwszej walki Stevenson vs Fonfara:Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.