Gadomski i Suchecka z medalami w Zamościu

Lekkoatletyka 08 czerwca 2016 Komentarzy

Złoto, brąz i kilka czołowych miejsc wywalczyli zawodnicy UKS Siódemka Ostrołęka podczas Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, które w dniach 4 i 5 czerwca odbyły się w Zamościu.

Złoty medal w biegu na 800m juniorów po porywającym finiszu zdobył Daniel Gadomski – 1:55,36. Ten sam zawodnik był siódmy w biegu na 1500m juniorów – 4:09,54. Gadomski został przez sędziów przydzielony do słabszej serii, którą wygrał z dużą przewagą, ale najgroźniejsi rywale biegali w innym biegu i osiągnęli lepsze wyniki na tym dystansie.

Brązowy medal w trójskoku juniorek wywalczyła Kornelia Suchecka z najlepszym w tym sezonie wynikiem – 11,50 m. Kornelia startowała także w skoku w dal juniorek, gdzie zajęła 5. miejsce – 5,23 m (także najlepszy wynik w tym sezonie), a do brązowego medalu zabrakło zaledwie 4 cm.

Tuż za podium – na 4. miejscu - mistrzostwa ukończyła sztafeta 4 x 100m juniorek młodszych z najlepszym w historii klubu rezultatem 51,21 s. Dziewczęta biegały w składzie: Paulina Pilarska, Marta Łada, Victoria Ejzemberg, Renata Kołodziejczyk.