Giżycko i Warszawa szczęśliwe dla pływaczek Piątki

Pływanie 14 listopada 2016 Komentarzy

Zawodniczki UKS Piątka mają za sobą udany start w zawodach pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka z okazji Święta Niepodległości. Pływaczki z Ostrołęki zdobyły kilka medali, osiągając wiele cennych rezultatów. Kolejny start również przyniósł dobre rezultaty: Maria Murawska i Magda Kowalska sprawdziły formę w Warszawie.

Klub z Ostrołęki na zawodach w Giżycku reprezentowały: Maria Murawska, Magda Kowalska, Maria Mikas i Maja Obrębska. Pierwsza z nich (rocz. 2003) zdobyła dwa złote medale na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1:00,19 i 100 m stylem motylkowym z czasem 1:06,15.

Magda Kowalska (rocz. 2004) zdobyła dwa złote medale na dystansie 100 m stylem dowolnym - czas 1:05,63 (rekord życiowy) i
100 m stylem motylkowym - czas 1:12,35. Rok młodsza od niej Maria Mikas zdobyła medal srebrny na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1:17,74 i medal brązowy na dystansie 50 m stylem klasycznym z czasem 44,58. Maja Obrębska z nowymi rekordami życiowymi zajęła piąte miejsce na 50 m stylem grzbietowym, była też piąta na 200 m stylem grzbietowym.

Tydzień później ostrołęczanki Maria Murawska i Magda Kowalska wzięły udział w 4. rundzie finałowej Grand Prix WMOZP na basenie Poloneza w Warszawie. Maria Murawska zdobyła pięć złotych medali, będąc najlepszą na dystansach 50 m stylem dowolnym z czasem 27,67, 100 m stylem motylkowym z czasem 1:05,98, 100 m stylem dowolnym z czasem 59,74, 50 m stylem motylkowym z czasem 29,40 i 100 m stylem zmiennym z czasem 1:07,20 (rekord życiowy). W klasyfikacji po czterech rundach Grand Prix Marysia została najlepszą zawodniczka z rocznika 2003.

Z kolei Magda Kowalska zdobyła dwa złote medale na dystansie 100 m stylem motylkowym z czasem 1:11,83 (rekord życiowy) i 50 m stylem motylkowym z czasem 32,91(rekord życiowy) i dwa medale brązowe na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1:05,65 i 200 m stylem dowolnym z czasem 2:22,27. W klasyfikacji po czterech rundach Grand Prix rocznika 2004 Magda zajęła czwarte miejsce.

Trenerem zawodniczek Piątki jest Andrzej Pyskło.