GKS Katowice chce zagrać w Plus Lidze

Siatkówka 06 lutego 2016 Komentarzy

Lider I ligi siatkarzy GKS Katowice złożył akces do gry w Plus Lidze na sezon 2016/17. Rywal Energi Omis Ostrołęka pnie się w siatkarskiej hierarchii w imponującym tempie. Przypomnijmy, że przed rokiem podobny akces złożyli działacze ostrołęckiego klubu.GKS Katowice w pierwszej lidze występuje po raz pierwszy, ale nie przeszkadza to w rozdawaniu kart przez zespół Grzegorza Słabego i Petera Divisa. Katowiczanie wygrali 15 na 18 meczów i są liderem z dorobkiem 41 punktów. Działacze GKS już teraz prowadzą wytężoną pracę, która zakończyć ma się awansem do Plus Ligi. Aplikacja w tej sprawie trafiła już do Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej.

Przed rokiem podobne akcesy złożyły zespoły Campera Wyszków i Pekpolu Ostrołęka. Żadnej z ekip nie udało się jednak spełnić plusligowych wymogów. Są one bardzo rygorystyczne, dotyczą m.in. sytuacji finansowej oraz infrastruktury klubowej. Aby zagrać w Plus Lidze trzeba jednak przede wszystkim zająć miejsce w czołówce I ligi, uprawnieni do złożenia wniosku o awans są działacze zespołów z miejsc 1-4.

Obecnie Plus Liga liczy 14 zespołów. O tym czy PLPS zdecyduje się na powiększenie siatkarskiej ekstraklasy przekonamy się po zakończeniu obecnego sezonu. Katowicki klub ma jednak bardzo dużo atutów - wysoki budżet, niezwykle mocną kadrę zawodników, legendarną halę Spodek oraz wielką tradycję marki GKS.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.