Grand Prix Polski. Ratownicy WOPR-OS w bardzo dobrej dyspozycji [ZDJĘCIA]

Inne 07 listopada 2022 0 Komentarzy

Bardzo udany start podczas Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyło się 5 listopada 2022 r. w Zabrzu odnotowali zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka. Zawodnicy z Ostrołęki podczas swoich startów zdobyli 8 medali (5 złotych, 2 srebrne, 1 brązowy) oraz ustanowili wiele wartościowych wyników.

W skład reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka prowadzonej przez trenera Dariusza Małkowskiego weszli: Hubert Nakielski, Adam Wiśniewski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski, Gabrysia Grabowska, Maciej Romanowski, Mikołaj Grabowski.

Hubert Nakielski w swoich startach indywidualnych w kategorii Open zdobył w sumie trzy złote medale na dystansach: 100 m ratowanie manekina w płetwach, 50 m ratowanie manekina, 100 m ratowanie manekina z pasem.

Adam Wiśniewski w swoich startach indywidualnych w kategorii Open zdobył w sumie cztery medale (1 złoty na 200 m z przeszkodami, dwa srebrne na 50 m ratowanie manekina i 100 m ratowanie manekina w płetwach, 1 brązowy na 100 m ratowanie manekina z pasem). Adam we wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy życiowe.

Z bardzo dobrej strony pokazali się również zawodnicy, którzy swoją przygodę ze sportowym ratownictwem wodnym rozpoczęli dwa miesiące temu i dla których start w zawodach to przede wszystkim cenne doświadczenie. Maciej Romanowski w kategorii junior zajmował następujące pozycje: 13. miejsce na 200 m z przeszkodami, 15. miejsce na 50 m ratowanie manekina, 12. miejsce na 100 m ratowanie manekina w płetwach, 9. miejsce na 100 m ratowanie manekina z pasem. W tej samej kategorii wiekowej Mikołaj Grabowski zajął 20. miejsce na 200 m z przeszkodami, 21. miejsce na 50 m ratowanie manekina, 26. miejsce na 100 m ratowanie manekina w płetwach, 14. miejsce na 100 m ratowanie manekina z pasem.

Najmłodsza zawodniczka WOPR-OS Gabrysia Grabowska w kategorii junior młodszy zajęła następujące lokaty - 16. miejsce na 100 m z przeszkodami, 13. miejsce na 50 m ratowanie manekina, 7. miejsce na 100 m ratowanie manekina w płetwach, 8. miejsce na 100 m ratowanie manekina z pasem

W wyścigu sztafetowym na dystansie 4x50 m z przeszkodami w kategorii Open zespół męski w składzie Hubert Nakielski, Adam Wiśniewski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski zdobył złoty medal.