Gwiazdy sportu przyjadą do Czerwina

Inne 03 marca 2023 0 Komentarzy

W najbliższy poniedziałek do Czerwina przyjedzie aż sześć gwiazd sportu, by spotkać się z uczniami Zespołu Szkół Powiatowych i Szkoły Podstawowej. Sportowcy poprowadzą rozgrzewkę, zajęcia sportowe i warsztaty.

fot. mat. organizatora/wikimedia.org

Projekt spotkań z gwiazdami sportu finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki - jest to zawsze wielkie święto dla lokalnej społeczności. Tym razem sportowcy pojawią się w Czerwinie, w miejscowym Zespole Szkół Powiatowych. 

W Czerwinie gościć będą:

  • Urszula Włodarczyk – Wieloboistka, mistrzyni i rekordzistka Polski. Trzykrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich. Dwukrotna medalistka Mistrzostw Świata w hali, dziewięciokrotna medalistka Mistrzostw Europy.
  • Natalia Madaj - Smolińska – Wioślarka, Mistrzyni Olimpijska z Rio de Janeiro w 2016 roku (dwójka podwójna), Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, czterokrotna medalistka Mistrzostw Świata, siedmiokrotna medalistka Mistrzostw Europy
  • Patrycja Maliszewska – Czołowa polska łyżwiarka szybka. Dwukrotna olimpijka, sześciokrotna medalistka mistrzostw Europy.
  • Emilia Ankiewicz - Obukowicz – lekkoatletka (400m przez płotki) Półfinalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku, finalistka Mistrzostw Europy, srebrna medalistka Uniwersjady.
  • Paweł Januszewski – Olimpijczyk, Mistrz Europy, medalista Mistrzostw Europy w biegu na 400m przez płotki. Pomysłodawca akcji „BiegamBoLubię”. Dziennikarz radiowy i telewizyjny.
  • Marcin Prus – 97-krotny reprezentant Polski w piłce siatkowej, pedagog, psycholog sportu i biznesu. Trener mentalny. Od 2013 roku Ambasador Siatkarskich Ośrodków Szkolnych PZPS.

Początek wydarzenia 6 marca 2023 r. o godz. 9:00.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.