Halowy Sprawdzian PZLA: Dworecka i Gruz sprawdziły formę przed Mistrzostwami Polski

Lekkoatletyka 09 lutego 2016 Komentarzy

Reprezentantki OKLA Ostrołęka Weronika Dworecka i Aleksandra Gruz wzięły udział w 2. Halowym Sprawdzianie PZLA, który odbył się 6 lutego w Spale. Oficjalne zawody Polskiego Związku Lekkiej Atletyki obfitowały w wiele ciekawych wyników. Ostrołęczanki zaprezentowały przyzwoitą formę.

Aleksandra Gruz (fot. eOstroleka.pl)Dworecka i Gruz wzięły udział w biegu na 1000 metrów. Czekało na nich spore wyzwanie, ponieważ za rywalki miały najlepsze zawodniczki w naszym kraju, niekiedy dużo bardziej doświadczone od nich. Obie reprezentantki Ostrołęki pokazały jednak, że drzemią w nich spore możliwości. Weronika Dworecka osiągnęła czas 2:57.98, co pozwoliło jej na zajęcie 10. miejsca w całej konkurencji. Minimalnie ponad trzy minuty (3:01.24) pobiegła Aleksandra Gruz, co pozwoliło jej na uplasowanie się na dwunastej lokacie w końcowej klasyfikacji biegu na kilometr.

Dla naszych zawodniczek był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbędą się w dniach 12-14 lutego w Spale.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.