I liga: Gol Grzeszczyka uratował punkt Sandecji

Piłka nożna 08 listopada 2014 Komentarzy

Ostrołęczanin Łukasz Grzeszczyk zdobył gola w meczu 16. kolejki I ligi piłkarskiej pomiędzy Dolcanem Ząbki a Sandecją Nowy Sącz. 27-letni pomocnik trafił do siatki w 90. minucie, ustalając wynik spotkania na 2:2.

Sandecja objęła prowadzenie w 16. minucie po trafieniu Rudolfa Urbana. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali jednak strzelić dwie bramki, których autorami byli Kamil Mazek i Damian Świerblewski. Dolcan utrzymywał prowadzenie 2:1 i wydawało się, że właśnie takim wynikiem zakończy się ten mecz. W 90. minucie bramkę wyrównującą zdobył jednak Łukasz Grzeszczyk. Dzięki jego trafieniu Sandecja wywiozła z podwarszawskich Ząbek cenny jeden punkt. Oprócz bramki, Grzeszczyk w tym spotkaniu został także ukarany żółtą kartką.

Był to trzeci gol Łukasza Grzeszczyka w obecnym sezonie I ligi. Wychowanek ostrołęckiej Narwi rozegrał w barwach Sandecji piętnaście meczów. Oprócz trzech goli, na jego koncie jest także pięć żółtych i jedna czerwona kartka, jak również niewykorzystany rzut karny.