I liga: Hutnik Kraków rezygnuje z rywalizacji

Siatkówka 14 stycznia 2016 Komentarzy

Siatkarze Hutnika Kraków są o krok od wycofania się z rozgrywek I ligi w sezonie 2015/16. Na razie wiadomo, że Hutnik na pewno nie pojedzie na zaplanowany na najbliższy weekend mecz ze Ślepskiem Suwałki. Tym samym suwalczanie wygrają to spotkanie walkowerem.Ostatni raz gracze Hutnika wybiegli na parkiet w grudniu ubiegłego roku, przegrywając 2:3 z Victorią Wałbrzych. Mimo kłopotów organizacyjnych, zespół z Krakowa spisywał się w tym sezonie przyzwoicie i zdobył dwanaście punktów, wygrywając trzy z dwunastu spotkań. Nie dało się jednak ukryć, że Hutnicy zmagają się z poważnymi problemami - w przerwie między rundami z klubu odeszło trzech zawodników, lecz zarząd i trenerzy zapowiadali, że powalczą o utrzymanie nawet w okrojonym składzie. Prawdopodobnie nie będzie to jednak możliwe.

- Zarząd klubu UKS Hutnik Kraków informuje, że w związku z problemami finansowo-organizacyjnymi zespół nie jest w stanie rozegrać najbliższej kolejki ze Ślepskiem Suwałki. W wyniku zaistniałej sytuacji wnioskujemy o walkower dla drużyny gospodarzy - napisali działacze Hutnika w liście do PZPS oraz zarządu Ślepska.

Być może już w przyszłym tygodniu zostanie podjęta decyzja o wycofaniu się Hutnika z I ligi. Zarząd krakowskiego klubu zapowiedział, że werdykt zapadnie do 20 stycznia.

Pary 15. kolejki I ligi:

KPS Siedlce - SMS PZPS Spała
Espadon Szczecin - Aluron Virtu Warta Zawiercie
Energa Omis Ostrołęka - KPS Kęty
APP Krispol Września - AGH Kraków
Camper Wyszków - GKS Katowice
AZS Stal Nysa - Victoria Wałbrzych
Ślepsk Suwałki - Hutnik Kraków 3:0 wo

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.