I liga: MKS Banimex Będzin lepszy od Energi Pekpolu w meczu walki

Siatkówka 11 listopada 2012 Komentarzy

Energa Pekpol Ostrołęka przegrał z MKS Banimex Będzin 1:3 w meczu szóstej kolejki pierwszej ligi. Podopieczni Andrzeja Dudźca walczyli z wyżej notowanym rywalem ambitnie, lecz nie zdołali przeciwstawić się sile drużyny ze Śląska.

Tym razem goście byli lepsi - Energa Pekpol przegrał w hali im. Gołasia (fot. eOstroleka.pl)

Pierwsze dwa sety wyglądały podobnie, siatkarze z Będzina rozpoczynali z dużym animuszem i wypracowywali sobie przewagę. Podopieczni Rafała Legienia wygrali obie partie w stosunku 21:25. Trzeci set obfitował w największe emocje w tym sezonie - prowadzenie zmieniało się raz po raz ale ostatecznie to Energa Pekpol wygrał partię 28:26 po skończeniu bardzo wielu trudnych piłek. Partia czwarta niestety okazała się być ostatnią. Biało-czerwoni przegrali 19:25 i cały mecz 1:3.

Najlepszym zawodnikiem w drużynie Energa Pekpolu w tym spotkaniu został wybrany libero Adrian Mihułka. W drużynie gości znakomite zawody rozegrał Damian Zborowski.

Energa Pekpol Ostrołęka - MKS Banimex Będzin 1:3 (21:25, 21:25, 28:26, 19:25)

Energa Pekpol: Pietkiewicz, Białek, Krzywiecki, Szczygielski, Stańczuk, Król, Mihułka (libero) oraz Naliwajko, Nowosielski, Adamowicz, Stanisławajtys.

MKS Banimex: Tomczyk, M.Syguła, Sacharewicz, Przybyła, Soroka, Zborowski, Głód (libero) oraz Zarankiewicz, Kantor, Wójtowicz.