Zwycięstwo Energi Pekpolu w Lubinie

Siatkówka 03 listopada 2012 Komentarzy

Siatkarze Energa Pekpol Ostrołęka pokonali Cuprum Lubin 3:1 w meczu 5. kolejki I ligi. Podopieczni Andrzeja Dudźca odnieśli pierwsze zwycięstwo w meczu wyjazdowym w tym sezonie.

Biało-czerwoni zaliczyli falstart w pierwszym secie, który padł łupem gospodarzy. Cuprum grał dużo lepiej, lecz kluczowym momentem spotkania okazał się drugi set. Przy stanie 19:16 dla gospodarzy, ostrołęccy siatkarze rozpoczęli pogoń za rywalem i wygrali seta 22:25. W trzeciej partii biało-czerwoni zdeklasowali aktualnego wicemistrza I ligi, wygrywając różnicą dziewięciu punktów. Czwarty set okazał się być ostatnim, podopieczni Andrzeja Dudźca poszli za ciosem i wygrali do 21, w całym meczu triumfując 3:1 i zdobywając kolejne trzy punkty do ligowej tabeli.

Cuprum Mundo Lubin - Energa Pekpol Ostrołęka 1:3 (25:19, 22:25, 16:25, 21:25)

Energa Pekpol: Pietkiewicz, Naliwajko, Szczygielski, Stańczuk, Krzywiecki, Król, Mihułka (libero) oraz Białek.