I runda GP Polski w ratownictwie wodnym (FOTO)

Pływanie 14 lutego 2011 Komentarzy

W minioną sobotę 12 lutego w Starachowicach została rozegrana I runda Grand Prix Polski 2011 w Ratownictwie Wodnym. W zawodach uczestniczyło 16 reprezentacji z całego kraju, w tym także drużyna WOPR – OS Ostrołęka w składzie : Magdalena Bobrowska, Zuzanna Piersa, Aleksandra Milewska, Bartosz Kowalczyk. W inauguracyjnych zawodach...

W minioną sobotę 12 lutego w Starachowicach została rozegrana I runda Grand Prix Polski 2011 w Ratownictwie Wodnym. W zawodach uczestniczyło 16 reprezentacji z całego kraju, w tym także drużyna WOPR – OS Ostrołęka w składzie : Magdalena Bobrowska, Zuzanna Piersa, Aleksandra Milewska, Bartosz Kowalczyk. W inauguracyjnych zawodach 2011 roku podopieczni Dariusza Małkowskiego pokazali się z jak najlepszej strony osiągając dobre wyniki.

W konkurencji 50 m ratowanie manekina Magdalena Bobrowska zajęła III miejsce zdobywając brązowy medal, w pozostałych zaś konkurencjach zawodniczka WOPR - OS plasowała się na czołowych miejscach (V miejsce w konkurencjach : 100 m ratownik i 100 m ratowanie w płetwach oraz VI miejsce w 100 m ratowanie kombinowane). Wyniki osiągnięte przez Magdę pozwoliły jej uplasować na V miejscu w klasyfikacji generalnej. Również pozostali zawodnicy osiągnęli bardzo dobre rezultaty pokazując się z jak najlepszej strony. Aleksandra Milewska, która debiutowała w zawodach tej rangi uplasowała się na następujących pozycjach : XI miejsce na 50 m ratowanie manekina, VIII miejsce na 100 m ratowanie kombinowane, XII miejsce na 100 m ratownik. Zuzanna Piersa :XIV miejsce na 50 m ratowanie manekina, XIII miejsce na 100 m ratowanie w płetwach i 100 m ratownik.

Natomiast Bartosz Kowalczyk, który trenuje dopiero niecałe trzy miesiące i był to jego pierwszy start w zawodach ratowniczych osiągnął następujące wyniki : XIV miejsce na 50 m ratowanie manekina, XVIII miejsce na 100 m ratownik i 100 m ratowanie manekina w płetwach.