II liga: Długa podróż Jantarek po trzy punkty

Piłka nożna 02 listopada 2016 Komentarzy

Czasami by zdobyć upragnione trzy punkty trzeba przeżyć długą podróż. Wiedzą o tym zawodniczki Jantaru Ostrołęka, które na mecz 9. kolejki II ligi udały się aż do Łodzi. Mecz z Kolejarzem wart był jednak długiej jazdy, efekt to bezcenne trzy punkty do ligowej tabeli.

Piłkarki prowadzone przez trenera Pawła Zyśka rozpoczęły mecz od odważnych ataków na niżej notowaną ekipę gospodyń. Przyniosło to efekt w postaci bramki Beaty Majewskiej, która ulokowała piłkę w siatce po dwójkowej akcji z Joanną Tomczak. Na przerwę ostrołęczanki schodziły z małym handicapem, co wymuszało na piłkarkach Kolejarza odważniejszą grę w drugiej połowie.

Tak jak się można było spodziewać, na drugą część gry łodzianki wyszły z dużo bardziej bojowym nastawieniem. Po jednym z błędów defensywy Jantaru, miejscowe doprowadziły do wyrównania. Gol podziałał jednak motywująco na ostrołęczanki - już minutę później przeprowadziły one kapitalną akcję, którą wykończyła Klaudia Płoska. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i pomarańczowe cieszyły się z wygranej 2:1. Wygranej, na którą w pełni zasłużyły, bowiem w drugiej części gry miały jeszcze kilka szans, lecz piłka "jak zaczarowana" nie chciała wpadać do siatki, obijając słupki i poprzeczkę.