II liga. Energa Net Ostrołęka z awansem w play-off (wideo, zdjęcia)

Siatkówka 06 kwietnia 2018 2 Komentarze

Siatkarze Energi Net Ostrołęka meldują się w drugiej rundzie play-off II ligi gr. 2. W siatkarskim horrorze w hali im. Arkadiusza Gołasia ostrołęczanie pokonali Metro Warszawa 3:2.

Metro Warszawa okazało się niezwykle trudnym przeciwnikiem. Zespół z Warszawy potwierdził to w pierwszym meczu - bo choć wynik brzmiał 3:0 dla Energi Net, to dwa sety skończyły się grą na przewagi. W rewanżu było podobnie i Metro nie oddało wygranej bez walki. Pierwszego seta goście wygrali 25:18 i objęli prowadzenie w meczu. Druga partia była już jednak zupełnie odmienna - siatkarze Energi Net wygrali 25:10 i wrócili do meczu w kapitalnym stylu.

Kolejne sety przebiegały jednak z różnym skutkiem - w trzeciej partii 25:17 wygrali goście, z kolei w czwartym secie lepsi okazali się ostrołęczanie. Piąty set przyniósł nam ogromne emocje. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniej piłki, a obie drużyny miały w górze meczbole. Wtedy nadszedł jednak ten moment i Kamil Guzewicz na zagrywce...

Energa Net wygrywa piąty set 19:17 i cały mecz 3:2. W rywalizacji do dwóch zwycięstw biało-czerwoni wygrywają 2:0 i meldują się w kolejnej rundzie play-off. Za dwa tygodnie znów będziemy mieli emocje. Tym razem ostrołęccy siatkarze zmierzą się z lepszym z pary Centrum Augustów - MOS Wola Warszawa.

Energa Net Ostrołęka - Metro Warszawa 3:2 (18:25, 25:10, 17:25, 25:18, 19:17)

Stan rywalizacji: 2-0
Awans: Energa Net Ostrołęka