II liga kadetek: Siatkarki Nike powalczą o awans [ZDJĘCIA]

Siatkówka 02 grudnia 2013 Komentarzy

Kadetki Nike Ostrołęka pokonały Torstar Kobyłka 3:1 w ostatnim meczu grupy D w II lidze mazowieckiej. Podopieczne Dariusza Werpachowskiego wygrały swoją grupę i w fazie play-off powalczą o awans do I ligi.

Siatkarki Nike rozpoczęły pierwszego seta dość nerwowo i przegrywały 8:9, o czas poprosił wtedy trener Werpachowski. Ostrołęczanki uspokoiły grę i wydawało się, że pewnie zmierzają po zwycięstwo. Przy stanie 20:16 straciły jednak trzy punkty i trener ponownie wezwał swoje podopieczne do siebie. Wskazówki Werpachowskiego okazały się trafne - Nike wygrało 25:20. W drugim secie ostrołęczanki prowadziły 20:15 i od tamtego momentu świetną grę zaprezentowały przyjezdne, które wzmocniły serwis i dzięki temu wyszły na prowadzenie, wygrywając ostatecznie 23:25.

Trzeci i czwarty set został zdominowany przez siatkarki z Ostrołęki. Gospodynie wygrały do 15 i 18, w całym meczu triumfując 3:1. Ostrołęczanki wygrały grupę D II ligi mazowieckiej i teraz powalczą o awans do najwyższej klasy rozgrywek kadetek na Mazowszu. Pierwszym rywalem w play-off będzie Wrzos Międzyborów.

Nike Ostrołęka - Torstar Kobyłka 3:1 (25:20, 23:25, 25:15, 25:18)

Skład NIKE:  Paulina Niedźwiecka, Michalina Liszewska, Aleksandra Piersa, Klaudia Jadczak, Magdalena Wiszowata, Natalia Ossowska,  Magdalena Piersa, Aleksandra Mierzejewska, Paulina Trzcińska, Kinga Radzka, Karolina Kośka, Klaudia Chełstowska.