II liga: Kto zagrywa, ten wygrywa. Metro zwycięża z Energą Net (wideo, zdjęcia)

Siatkówka 21 lutego 2018 12 Komentarzy

- Jedziemy do Ostrołęki po punkty - zapewniali siatkarze Metra Warszawa przed pojedynkiem z Energą Net Ostrołęka w hali im. A. Gołasia. Słowa przełożyli na czyny, bowiem w Ostrołęce byli lepsi od gospodarzy i wygrali 3:1. Kluczowa dla losów meczu była postawa Pawła Mikołajczaka.

Doświadczony atakujący ze sporym bagażem gier w Plus Lidze atakował niemal z każdej pozycji, a co ważne - robił to skutecznie. Do tego dokładał bardzo mocne serwisy, pokazując, że jest zawodnikiem wszechstronnym i to na poziomie co najmniej I ligi. Wróćmy jednak do meczu...

Już sam początek był trudny, bowiem goście wyszli na prowadzenie 8:12. Od tego momentu dużo lepiej zagrali ostrołęczanie, przejmując inicjatywę i doprowadzając do wyniku 13:12. Drużyna gości walczyła, a ich ataki - najczęściej po bloku - sprawiały, że wynik oscylował wokół remisu (18:18). Wtedy jednak popis gry zaprezentowali siatkarze Energi Net. Najpierw wygrali trzy akcje z rzędu, w tym ostatnią po świetnym bloku tercetu Szwaradzki-Macyra-Zalewski, a następnie Zalewski z Macyrą dopełnili formalności - pojedynczy blok tego ostatniego zakończył seta wynikiem 25:19.

Druga odsłona zaczęła się podobnie jak pierwsza (5:7). Przy stanie 12:14 obejrzeliśmy znakomitą akcję, której bohaterem był Mateusz Janikowski. Najpierw zaczął mocną zagrywką, po czym obronił silny atak, a formalności dopełnił sprytnym zagraniem Jakub Skwarek. Trzypunktowe prowadzenie Metra zostało jednak roztrwonione. Siatkarze Energi Net prowadzili już 18:16 i 19:17. W końcówce swoje zrobił jednak Mikołajaczak, który zagrał asa na 22:23. Później zablokowany został Szwaradzki i ta akcja zakończyła seta wynikiem 23:25.

W secie numer trzy trener Mateusz Mielnik musiał interweniować i pobudzać swoich zawodników przy stanie 9:12. Poskutkowało dopiero w końcówce, kiedy to goście prowadzili 18:22. W zespole Energi Net było sporo problemów z przyjęciem, ale i goście nie oszczędzali sił na zagrywce i tym elementem starali się jak najbardziej utrudnić życie gospodarzom. Metro prowadziło 21:24, ale przy piłkach setowych świetnie spisywał się Tobiasz Wojtkowski, który zagrywką i atakiem doprowadził do stanu 24:24. Później jednak przeszedł linię 3. metra przy ataku, a Kamil Graczyk po chwili zaatakował w aut. 24:26.

O być albo nie być w tym spotkaniu walczyli siatkarze Energi Net w secie czwartym. Choć na początku szło im opornie (5:7), to jednak przejęli inicjatywę i przez większość seta prowadzili. Było już 9:7, 11:8, 14:12, 15:14, aż Metro doprowadziło do remisu po 18. Zbliżający się tie-break czuć było przy stanie 23:20 dla Energi Net. Swoje zrobił jednak Paweł Mikołajczak. Rewelacyjny atakujący gości postawił wszystko na jedną kartę na zagrywce, a ryzyko się opłaciło. Wynik czwartej partii to 23:25, wynik całego meczu - 1:3 dla gości. Niespodziewanie, biało-czerwoni nie zdobyli dziś nawet punktu. Duży wpływ na taki stan rzeczy miała mocna, regularna zagrywka gości, a przy tym także... posiadanie Mikołajczaka. Goście pokazali, że niejeden zespół z ligowej czołówki może jeszcze z nimi stracić punkty.

Energa Net Ostrołęka - Metro Warszawa 1:3 (25:19, 23:25, 24:26, 23:25)

Energa Net: Tomczak, Szwaradzki, Macyra, Obuchowicz, Guzewicz, Zalewski, Kowalczyk (libero) oraz Nurczyński (libero), Graczyk, Wojtkowski, Zdrojewski.

Był to zaległy mecz 18. kolejki II ligi. Energa Net po 17 meczach ma na swoim koncie 13 zwycięstw i 4 przegrane. Z dorobkiem 37 punktów biało-czerwoni zajmują 2. miejsce w tabeli. Liderem jest BAS Białystok, który ma 6 punktów więcej.