II liga: Mecz walki i punkt Netu Ostrołęka w Augustowie

Siatkówka 25 listopada 2017 7 Komentarzy

Net Ostrołęka przegrał z Centrum Augustów 2:3 w spotkaniu 10. kolejki II ligi siatkarzy. Biało-czerwoni prowadzili już w tym meczu 2:0, ale nie postawili kropki nad "i", za to gospodarze po początkowym kryzysie złapali wiatr w żagle i przy podziale punktów zainkasowali większą pulę.

Pierwsze dwa sety nie zapowiadały tego, że ostrołęczanom nie uda się wygrać z Centrum. W pierwszym secie biało-czerwoni wygrali 25:20, w drugim 25:21 i byli już o krok od zdobycia kompletu punktów. Siatkówka to jednak nieprzewidywalny sport, o czym mogliśmy przekonać się w kolejnych partiach. Gospodarze zdołali się podnieść po początkowych niepowodzeniach i najpierw doprowadzili do wyrównania (w setach do 19 i 22), a następnie wygrali tie-breaka 15:13. Dwa punkty zostały w Augustowie, jeden przyjechał do Ostrołęki.

Była to trzecia porażka Netu w tym sezonie, biało-czerwoni mają także na koncie sześć zwycięstw. Za tydzień ostrołęczanie zmierzą się na wyjeździe z Czołgiem AZS Uniwersytet Warszawski.

Centrum Augustów - Net Ostrołęka 3:2 (20:25, 21:25, 25:19, 25:22, 15:13)

Net: Tomczak, Guzewicz, Zalewski, Piasta, Macyra, Wojtkowski, Nurczyński (libero) oraz Kowalczyk (libero), Graczyk, Obuchowicz, Szwaradzki.