II liga: Piłkarki Jantaru uległy rywalkom ze stolicy [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 01 września 2015 Komentarzy

Jantar Ostrołęka przegrał z AZS UW Warszawa 2:5 w meczu drugiej kolejki II ligi piłki nożnej kobiet. Podopieczne trenera Rafała Koska zagrały lepiej jak na inaugurację sezonu, lecz nie wystarczyło to do zdobycia pierwszych punktów w tym sezonie.

Strzelanie na stadionie przy ul. Witosa rozpoczęło się w 18. minucie meczu, wtedy to piłkarki zespołu gości wyszły na prowadzenie za sprawą Marleny Smolińskiej. Jantarki pokazały jednak, że nie zamierzają oddawać pola gry przeciwniczkom i już trzy minuty później do wyrównania doprowadziła Dominika Ostrowska. Przez kolejne kilkanaście minut gra była wyrównana, lecz to zespół gości zdołał wyjść na prowadzenie - na siedem minut przed końcem pierwszej połowy do siatki trafiła Agnieszka Rybicka.

Ta sama zawodniczka ponownie wpisała się na listę strzelców trzy minuty po zmianie stron. W 64. minucie na 4:1 strzeliła Aleksandra Mielniczuk i tym samym sprawa zwycięstwa została praktycznie rozstrzygnięta. Nadzieję w serca kibiców wlała jeszcze Ewelina Milewska, strzelając gola na 2:4 w 73. minucie. Pięć minut po tym golu wynik ustaliła jednak piłkarka AZS Angelika Kalinowska. Klub z Warszawy wygrał 5:2, notując drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Jantarki w dwóch spotkaniach nie zdobyły jeszcze punktów i zajmują dwunaste miejsce w tabeli z bilansem bramkowym 4:14. Kolejne spotkanie nasze piłkarki rozegrają już 5 września o godzinie 16.00. Wyjazdowym rywalem pomarańczowych będzie UMKS Zgierz.