IV liga: Dolcan Ząbki stracił punkty w Ostrołęce (zdjęcia)

Piłka nożna 21 października 2017 6 Komentarzy

Korona Ostrołęka pokonała Dolcan Ząbki 2:0 w spotkaniu 12. kolejki IV ligi mazowieckiej, gr. północnej. Trzy punkty pozwoliły ostrołęczanom przesunąć się w górę tabeli.

Oba zespoły przed tym spotkaniem dzieliły tylko trzy punkty, więc mecz w Ostrołęce miał duże znaczenie dla układu tabeli na trzy kolejki przed końcem rundy jesiennej. Pierwszą połowę lepiej rozegrali piłkarze Korony - w 32. minucie bramkę na 1:0 strzelił Kacper Kardaś, a dziewięć minut później drugiego gola strzelił Kamil Jastrzębski, podwyższając prowadzenie gospodarzy.

Wynik 2:0 utrzymał się już do końca spotkania, choć oba zespoły miały swoje szanse do strzelenia gola - goście trafili w poprzeczkę, a gospodarze kilka razy byli o krok od pokonania Damiana Krzyżewskiego. Ta sztuka nie udała się, ale i tak żółto-niebiescy mieli powody do radości, bo odnieśli szóstą wygraną w tym sezonie, pozwalającą awansować im na 4. miejsce w tabeli (stan na 21 października). Tabela IV ligi jest jednak bardzo mocno spłaszczona, między pierwszym a siódmym zespołem różnica wynosi dwa punkty - kolejny mecz może więc odmienić oblicze ligi.

Za tydzień Korona pojedzie do Ciechanowa na mecz z MKS-em, który ma dwa punkty mniej od podopiecznych Marcina Truszkowskiego.