IV liga: Kolejne trzy punkty Korony Ostrołęka (zdjęcia)

Piłka nożna 02 września 2017 11 Komentarzy

Korona Ostrołęka pokonała Mazura Gostynin 2:0 w meczu 5. kolejki IV ligi mazowieckiej. Konsekwencja w grze i dominowanie nad przeciwnikiem sprawiły, że żółto-niebiescy zapisali na swoim koncie kolejne trzy punkty.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla piłkarzy ostrołęckiej Korony. Podobnie jak tydzień temu, żółto-niebiescy ruszyli odważnie do ataku, a w 6. minucie po dobrej akcji Kowalkowskiego do siatki trafił Staszczuk i było 1:0. Kolejne minuty sprawiły, że gra się wyrównała, a pod koniec pierwszej części meczu Mazur miał dwie stuprocentowe sytuacje. Najpierw napastnik gości w sytuacji sam na sam kompletnie skiksował i posłał piłkę za lekko, a w dodatku obok bramki. Później piłkarze Mazura wpisali się do albumu pt. "Jak on tego nie strzelił?", bo w jednej akcji trzykrotnie próbowali zaskoczyć Andrzeja Łyzińskiego, ale najpierw od utraty gola uchronił go słupek, a później goście sami przestrzelili. Do przerwy 1:0.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gracze Mazura, odważnie przedostając się pod pole karne gospodarzy. Na szczęście trwało to maksymalnie 10 minut i później Korona w stu procentach kontrolowała już boiskowe wydarzenia. W końcu nadeszła 64. minuta, po dośrodkowaniu w pole karne najsprytniejszy okazał się Dominik Dzwonkowski i podwyższył wynik na 2:0. Od tego momentu Koronie grało już się spokojniej, a dość eksperymentalnie zestawiona defensywa - m.in. z Wojciechem Skorupką w środku, a nie na lewej stronie - nie popełniała błędów. Żółto-niebiescy pewnie wygrali 2:0 i po raz kolejny pokazali dobry styl gry, na co złożyło się m.in. dominowanie nad rywalem poprzez długie utrzymywanie się przy piłce.

Kolejny mecz Korona rozegra na wyjeździe z Huraganem Wołomin. Spotkanie odbędzie się w następny weekend. Więcej o meczu z Mazurem już jutro w naszym serwisie.