IV liga: Korona Ostrołęka bez punktów w Łomiankach

Piłka nożna 19 sierpnia 2017 8 Komentarzy

Korona Ostrołęka przegrała z KS Łomianki 0:2 w spotkaniu 2. kolejki IV ligi mazowieckiej. Ostrołęccy piłkarze dobrze zagrali w pierwszej połowie, przez 40 minut mieli przewagę jednego zawodnika, ale nie ustrzegli się błędów i wrócili do domu bez punktów.

W pierwszej połowie piłkarsko lepiej wyglądała ekipa ostrołęckiej Korony. Przed szansami na zdobycie bramki stawali Dzwonkowski czy dwukrotnie Kowalkowski. Bramki jednak nie padły, ale i tak optymistycznie można było patrzeć na drugą połowę. Początek był idealny - Korona już od 50. minuty grała w przewadze jednego zawodnika, bowiem czerwoną kartkę (za drugą żółtą) otrzymał kapitan KS Łomianki Daniel Ziąbski. Wydawało się, że jeszcze bardziej ułatwi to sprawę Koronie, ale...

... nadeszła 63. minuta, fatalny błąd popełnił jeden z defensorów ostrołęckiego zespołu, a Denis Kotula przelobował zaskoczonego Andrzeja Łyzińskiego. Łomianki, mimo gry w osłabieniu, wyszły na prowadzenie, co utrudniło sprawę: zamiast szukać prowadzenia, trzeba było gonić wynik. Sprawa jeszcze bardziej skomplikowała się w 71. minucie, kiedy to KS otrzymał rzut karny, a na gola zamienił go Karol Szeliga.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Mimo przewagi w pierwszej połowie oraz gry w przewadze przez 40 minut, żółto-niebiescy wrócili do Ostrołęki bez punktów. Niespodzianki nie było, bo faworytem meczu był zespół KS-u, ale z przebiegu spotkania można jednak odczuwać delikatny niedosyt.

KS Łomianki - Korona Ostrołęka 2:0 (0:0)

⚽ 1:0 Kotula '63
⚽ 2:0 Szeliga '71 (k)

Korona: Łyziński - Kowalczyk, D. Jastrzębski, Cychol, Skorupka, Staszczuk, Strzeżysz, K. Jastrzębski, Olesiński, Kowalkowski, Dzwonkowski. Zagrali również: Skarzyński, Gąska, Muchin, Nosek, Laska.