IV liga: SPS Volley wygrał z Gwardią Legionowo

Siatkówka 15 stycznia 2014 Komentarzy

SPS Volley Ostrołęka pokonał Gwardię Legionowo 3:2 w kolejnym meczu IV ligi mazowieckiej. Ostrołęccy siatkarze dokonali praktycznie niemożliwego, gdyż w tie-breaku przegrywali już... siedmioma punktami.

Podopieczni Arkadiusza Piasty i Karola Zubrzyckiego w pierwszych dwóch setach grali dość nieporadnie, co wykorzystywali przyjezdni. Dopiero w trzecim secie ostrołęczanie przełamali dobrze grającego rywala, co spowodowało, że wrócili do gry. Czwartą partię kapitalnie rozegrali gospodarze, doprowadzając do remisu.

W tie-breaku doszło do niespotykanej sytuacji. Siatkarze z Legionowa wyszli na prowadzenie 3:10 i wydawało się, że pewnie zmierzają ku zwycięstwu. Wtedy świetną grę zaprezentowali gospodarze, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i zapisali na swoim koncie dwa punkty.

SPS Volley zajmuje drugie miejsce w tabeli IV ligi.

SPS VOLLEY Ostrołęka - UMKS Gwardia Legionowo 3:2 (19:25, 20:25, 30:28, 25:19, 15:12)

Skład SPS VOLLEY Ostrołęka: Cezary Ossowski, Michał Danielski, Michał Skiba, Karol Zubrzycki, Michał Zalewski, Paweł Pędzich, Arkadiusz Piasta, Adam Jakubowski, Łukasz Kadłubowski, Daniel Mierzejewski, Wojciech Kulesza.