IV liga: Trzy punkty dla Korony Ostrołęka! Ząbkovia pokonana (zdjęcia)

Piłka nożna 20 października 2018 7 Komentarzy

Piłkarze Korony Ostrołęka słabo spisują się na wyjazdach, ale kiedy tylko wracają na stadion przy ul. Witosa - oglądamy zupełnie inny zespół. Dziś żółto-niebiescy wygrali z trzecią w tabeli Ząbkovią Ząbki 3:1.

Decydująca sytuacja pierwszej połowy miała miejsce na 6 minut przed przerwą. Karol Górski najsprytniej zachował się w polu karnym i wpakował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Wojciecha Skorupki z rzutu wolnego. Gol podrażnił ekipę Ząbkovii, która na początku drugiej połowy dążyła do wyrównania. Koronę ratował a to Andrzej Łyziński, a to obrońcy - ale w 51. minucie nie było już szans. Precyzyjny strzał Kozika sprawił, że goście doprowadzili do wyrównania.

Korona odpowiedziała na to najlepiej jak się dało. Minutę później Marcin Kraska znakomicie dograł do Macieja Staszczuka a ten w sytuacji sam na sam nie chybił i mógł cieszyć się z gola. W 67. minucie Korona ustaliła wynik - sytuację bramkową świetnie wykończył Artur Muchin i żółto-niebiescy trzeci raz w tym sezonie cieszyli się z wygranej.

Korona Ostrołęka - Ząbkovia Ząbki 3:1 (1:0)
Bramki: 39. Górski, 52. Staszczuk, 67. Muchin - 51. Kozik

Korona: Łyziński - Skorupka, Górski, D. Jastrzębski, Borkowski (46. Kowalczyk), Słowik (72. Gąska), Strzeżysz (86. Macioch), Dzbeński, Kraska, Muchin, Staszczuk (70. Dzwonkowski).