Joanna Banach wicemistrzynią Polski AZS

Lekkoatletyka 27 maja 2016 Komentarzy

Pochodząca z Tatar (gm. Kadzidło, pow. ostrołęcki) lekkoatletka Joanna Banach dopisała do swojego dorobku medalowego kolejne trofeum. Tym razem wraz z koleżankami ze sztafety cieszyła się ze srebrnego medalu podczas Mistrzostw Polski AZS rozegranych w Łodzi. Indywidualnie zdobyła brąz.

Kurpiowska lekkoatletka reprezentująca klub AZS AWF Kraków pobiegła na pierwszej zmianie srebrnej sztafety 4 x 100 m. Oprócz niej, krakowski zespół reprezentowały także Katarzyna Chmielewska, Klaudia Żurek i Mariola Karaś. Czas 48,0 s pozwolił zająć drugie miejsce, tuż za zwycięską ekipą AZS AWF Wrocław (47,01 s). Trzecie miejsce zajął zespół AZS UMCS Lublin z wynikiem 48,25 s. Dzień później Banach zajęła trzecie miejsce na dystansie 400 metrów przez płotki z czasem 58,96 s.

Joanna Banach przygodę z lekkoatletyką rozpoczęła w 2008 roku po wygranej Mistrzostw Mazowsza w Kozienicach. Jej największym sukcesem jest piąte miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, jakie rozegrane zostały w Tampere. Jak sama zaznacza, czeka na kolejne sukcesy w seniorskich zawodach i takim sukcesem z pewnością można nazwać kolejny medal Mistrzostw Polski AZS.

- Obecnie w Polsce są bardzo dobre warunki do uprawiania lekkoatletyki. Mam na myśli Centralne Ośrodki Sportu, stadiony z nawierzchnią tartanową oraz orliki, wyposażone w sprzęt lekkoatletyczny. W ostatnich latach można zauważyć także budowę obiektów sportowych w mniejszych miejscowościach - mówiła Banach w wywiadzie dla serwisu reprezentacja.pl.