TOP 10 najpopularniejszych sportowców Ostrołęki i okolic na Facebooku

Inne 24 marca 2016 Komentarzy

Bycie "social media ninja" to dziś nieodłączny element działalności popularnych sportowców. Prowadzenie strony na Facebooku to okazja do promocji i znalezienia nowych fanów. Jak z tego narzędzia korzystają sportowcy z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego? Sprawdziliśmy, przygotowując zestawienie dziesięciu najpopularniejszych.

fot. shc.hu/własnePomysły sportowców na korzystanie z Facebooka są różne. Jedni na bieżąco aktualizują stronę, wstawiając swoje zdjęcia i przemyślenia z treningów i zawodów, inni wolą skupić się na dobrym wykonaniu swojej pracy a media społecznościowe traktować jako dobrą zabawę. W dzisiejszych czasach dla dobrego sportowca nie ma jednak innego wyjścia niż założenie profilu i zachęcanie fanów do obserwacji swoich działań. W innym wypadku - stronę mogą założyć... sami fani.

Fakt ten pokazuje przypadek sportowców z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Ci, którzy osiągają sukcesy na arenach ogólnopolskich, prowadzą swoje profile na Facebooku. Wyjątkiem są strony przedstawicieli siatkówki - sportowcy z tej dyscypliny zawsze imponowali skromnością, ale mają dużą liczbę fanów i to oni zadbali, by pamiętano o nich w otchłaniach internetu. Przygotowaliśmy zestawienie dziesięciu najpopularniejszych sportowców z naszego regionu, jako czynnik kluczowy biorąc liczbę "polubień strony" na Facebooku.

TOP 10 najpopularniejszych sportowców z Ostrołęki i okolic na Facebooku:

10. Przemysław Dąbrowski - biegacz z Borawego (gm. Rzekuń) to 16. zawodnik Mistrzostw Świata w biegach górskich, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i do tego dwukrotny reprezentant kraju. Na swoim profilu na Facebooku zamieszcza zdjęcia i filmy z treningów oraz swoje relacje z zawodów. Nie brakuje także dobrych rad dla początkujących biegaczy. Obecnie jego stronę obserwuje 563 użytkowników Facebooka.

9. Joanna Banach - pochodzi z Tatar (gm. Kadzidło). Młodzieżowa mistrzyni Polski oraz piąta zawodniczka Młodzieżowych Mistrzostw Europy prowadzi swój profil osobiście. Znajdziemy tam nie tylko relacje ze zgrupowań kadry narodowej oraz treningów klubowych, ale także odniesienia do regionu kurpiowskiego. Młoda lekkoatletka na każdym kroku podkreśla swoje pochodzenie i przywiązanie do regionu, z którego pochodzi. Przekłada się to na liczbę fanów - obecnie jest ich 961.

8. Adrian Dziełak - kulturysta oraz trener personalny z Ostrołęki, zawodnik KS Tytan Ostrołęka. Mistrz Polski IFBB Men's Physique 2014, brązowy Medalista Pucharu Polski IFBB Men's Physique 2014 oraz srebrny Medalista Pucharu Polski IFBB Men's Physique 2015. Uczestniczył także w prestiżowych zawodach Arnold Classic Europe w Madrycie oraz zajął 12. miejsce w Mistrzostwach Świata w Budapeszcie. Na jego profilu na "fejsie" obejrzeć można wspomnienia i zdjęcia z zawodów. Stronę lubi 1007 osób.

7. Paulina Bałdyga - utalentowana siatkarka, wychowanka OTPS Nike Ostrołęka. Obecnie reprezentuje barwy klubu Orlen Ligi - Pałac Bydgoszcz. Jest także młodzieżową reprezentantką naszego kraju i mistrzynią Europy kadetek. Jej fanpage na Facebooku jest nieoficjalny, ale i tak zgromadził sporą liczbę kibiców. Wiadomości ze strony poświęconej Paulinie obserwuje 1164 użytkowników Facebooka.

6. Przemysław Zyśk - bokser, wychowanek Victorii Ostrołęka. 20 lutego 2016 roku zadebiutował na zawodowym ringu jako pięściarz grupy Sferis Knock Out Promotions. Po zawodowym debiucie powstała jego strona, która w niewiele ponad miesiąc osiągnęła wynik 1862 fanów! Kariera 24-letniego pięściarza z pewnością będzie nabierać rozpędu, więc w kolejnym zestawieniu popularności Zyśk może być już dużo wyżej.

5. Łukasz Połatyński - ostrołęcki trener personalny oraz zawodnik IFBB męska sylwetka. Ma za sobą debiut na kulturystycznych debiutach w Ostrowi Mazowieckiej. Na jego facebookowej stronie znaleźć można porady treningowe oraz dietetyczne. Stronę obserwuje 1889 fanów.

4. Adrian Duszak - to pochodzący z Dylewa zawodnik nietypowej dyscypliny sportu - freestyle football. Osiąga w niej spore sukcesy, w ostatnich Mistrzostwach Polski zajął czwarte miejsce, do tego zwyciężał w wielu prestiżowych turniejach. Piłka nie ma dla niego żadnych tajemnic, a to przekłada się na dużą liczbę fanów. Obecnie na jego stronie jest ich 2013.

3. Grzegorz Łomacz - siatkarz pochodzący z Ostrołęki to aktualny reprezentant Polski i być może przyszły olimpijczyk z Rio de Janeiro. Reprezentuje barwy silnego klubu Plus Ligi KS Cuprum Lubin. Zawodnik niezwykle popularny, lecz równie skromny - nie ma swojej strony na facebooku, taką założyli mu fani. Stronę "lajkuje" 2398 użytkowników. Daje to wysokie trzecie miejsce w naszym zestawieniu.

2. Arkadiusz Gołaś - historia tego zawodnika sprawia, że stał się on prawdziwą legendą polskiej siatkówki. Były reprezentant Polski i olimpijczyk z Aten zginął w wypadku samochodowym w 2005 roku, ale nadal żyje w pamięci kibiców. Widać to po liczbie fanów na jego nieoficjalnej stronie w największym portalu społecznościowym na świecie. Obecnie dawno nie aktualizowaną stronę obserwuje 7034 kibiców.

1. Waldemar Nol - najpopularniejszym sportowcem z naszego regionu na Facebooku jest żywa legenda polskiej kulturystyki. Jego fani znajdują się nie tylko w kraju, ale też i za granicą. Stronę mistrza świata weteranów lubi 15 529 fanów, a warto dodać, że ta liczba stale rośnie. Nol jest więc postacią rozpoznawalną nie tylko w naszym regionie, ale także w innych zakątkach Polski (i nie tylko).

Zapraszamy również na profil naszego działu sportowego "SPORTowa Ostrołęka" na największym portalu społecznościowym - Facebook. Ciekawostki, informacje, newsy: TUTAJ.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.