Julia Bożomańska z czterema medalami Mistrzostw Polski!

Pływanie 26 czerwca 2017 0 Komentarzy

Reprezentanci Ostrołęckiego WOPR wzięli udział w 51. Mistrzostwach Polski w ratownictwie wodnym, które odbyły się we Wrocławiu. Pod wodzą trenera Jakuba Janczewskiego zaprezentowali się Julia Bożomańska i Rafał Majkowski. Nie zabrakło medalowych zdobyczy!

Julia Bożomańska zdobyła trzy złote medale w kategorii młodzik w konkurencjach: 50m holowanie manekina, 100m ratownik i 100m ratowanie manekina z pasem ratowniczym. Dodatkowo, w wyścigu na 100m z przeszkodami  zdobyła srebrny medal. Julia zdobyła także puchar dla najlepszej ratowniczki w Polsce w kategorii młodzik.

Rafał Majkowski startował w kategorii  junior młodszy i rywalizował z o rok starszymi zawodnikami. Rafał był najlepszy wśród rówieśników, ale musiał uznać wyższość o rok starszych konkurentów. Był bardzo bliski zdobycia srebrnego medalu w konkurencji  100m holowanie manekina w płetwach, lecz podczas holowania manekin wyślizgiwał mu się z rąk, musiał poprawić chwyt, a za to otrzymał dyskwalifikację. W pozostałych konkurencjach plasował się dwa razy na szóstym i raz na siódmym miejscu w Polsce.

- Jestem zadowolony z wyników osiągniętych na Mistrzostwach Polski. Ostrołęka kolejny rok z rzędu potwierdza przynależność do najlepszych ośrodków ratowniczych w Polsce - podsumowuje trener Jakub Janczewski.