zdjecie 5009

Julia Serowiecka w kadrze Polski na Mistrzostwa EEVZA!

Siatkówka 09 grudnia 2016 Komentarzy

Wychowanka OTPS Nike Ostrołęka Julia Serowiecka otrzymała powołanie do reprezentacji Polski kadetek na Mistrzostwa Europy Wschodniej EEVZA, które odbędą się w dniach 15-18 grudnia w Olecku. Jest szansa na kolejny medal do klubowej kolekcji zdobyty przez utalentowaną wychowankę.

Wychowanka OTPS Nike Ostrołęka Julia Serowiecka otrzymała powołanie do reprezentacji Polski kadetek na Mistrzostwa Europy Wschodniej EEVZA, które odbędą się w dniach 15-18 grudnia w Olecku. Jest szansa na kolejny medal do klubowej kolekcji zdobyty przez utalentowaną wychowankę.

Przypomnijmy, że całkiem niedawno srebrny medal z Mistrzostw EEVZA minikadetek w Rosji przywiozła Gabriela Lendzioszek, a w poprzednich latach brąz tej imprezy zdobywała już Julia Serowiecka, a złoto i tytuł najlepszej rozgrywającej trafił do Pauliny Bałdygi. Przejdźmy jednak do szczegółów zbliżającej się imprezy.

Już jutro w Olecku rozpoczyna się zgrupowanie reprezentacji Polski, na które przyjedzie szesnaście zawodniczek. Pod wodzą trenera Grzegorza Wagnera będą się one przygotowywać do zbliżającego się turnieju. W turnieju, organizowanym przez EEVZA (Eastern European Volleyball Zonal Association), wezmą udział reprezentacje 9 krajów – Estonii, Litwy, Rosji, Polski, Gruzji, Azerbejdżanu, Ukrainy, Litwy i Bułgarii. Eliminacje odbędą się 15-16 grudnia 2016 r. (czwartek – piątek). Mecze będą rozgrywane w godz. 12:00, 14:30, 17:00 i 19:30. Półfinały zostaną rozegrane 17 grudnia 2016 r. (sobota) w godz. 17:30 i 19:30. Mecz o trzecie miejsce rozpocznie się 18 grudnia 2016 r. (niedziela) o godz. 12:30, a finał o godz. 14:00.

- Najgroźniejszym rywalem wydaje się być Białoruś. Znamy ten zespół. Graliśmy z nim. Białorusinki z tego rocznika występowały już w juniorkach. W kadrze jest kilka interesujących zawodniczek – powiedział trener reprezentacji Polski Grzegorz Wagner dla PZPS.pl.

Kadra Polski kadetek na Mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA) - rocznik 2000 i młodsze: Małgorzata Andersohn, Oliwia Bałuk, Paulina Damaske, Zuzanna Górecka, Aleksandra Gryka, Rozalia Hnatyszyn, Paulina Krześlak, Klaudia Laskowska, Natalia Lijewska, Gabriela Makarowska, Adrianna Rybak, Julia Serowiecka, Magdalena Stysiak, Julia Szczurowska, Karolina Wojta, Paulina Zaborowska. Trener: Grzegorz Wagner.

Julia Serowiecka to wychowanka Nike Ostrołęka, obecnie ucząca się w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Szczyrku. Reprezentuje także barwy SMS PZPS Szczyrk w rozgrywkach II ligi, a jej drużyna przewodzi w tabeli. Najświeższe informacje Mistrzostw Europy Wschodniej EEVZA z udziałem Julii Serowieckiej znajdziesz w serwisie eOstroleka.pl.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.