Juniorki Unii Basket przegrały z liderem rozgrywek

Koszykówka 13 grudnia 2011 Komentarzy

Juniorki MUKS Unia Basket nie sprostały białostockiej drużynie i przegrały spotkanie przed własną publicznością.

Pierwsza kwarta, najbardziej wyrównana, pokazała szybką i skuteczną grę obu drużyn. Na minutę przed końcem kwarty nasze zawodniczki prowadziły jednym punktem, 17:16, aby w ciągu ostatnich sześćdziesięciu sekundach stracić prowadzenie i przegrać całą kwartę czterema punktami, 17:21.

W drugiej kwarcie w dalszym ciągu trwała dynamiczna gra obu zespołów, jednak skuteczność zachowały tylko nasze przeciwniczki. Bardzo nieskutecznie i nierozsądnie zagrała nasza środkowa, która za pięć przewinień opuściła plac gry w połowie drugiej kwarty, zdobywając zaledwie dwa punkty w całym meczu. Pozostałe zawodniczki także nie zaliczą tej kwarty do udanych, przegranej ostatecznie 15:24.

W przerwie meczu trener Maciej Kruszewski „zaprosił” zawodniczki na spotkanie „w cztery oczy”. Poskutkowało to na tyle, że trzecią kwartę Juniorki przegrały tylko jednym punktem 20:21. I kiedy wydawało się, że wracamy do gry i powalczymy jeszcze w tym spotkaniu, nastąpiła kolejna seria przypadkowych zagrań i braku skuteczności. Ostatecznie zespół z Białegostoku pokonał nasze zawodniczki  97:72.

MUKS Unia Basket - Gimbasket 15 Białystok 72:97 (17:21, 15:24, 20:21, 20:31)
Skład i punkty dla Unii: Patr. Jarka (22), Paul. Jarka (13), A.Grzyb (10), K.Jakubiak (9), M.Rukasz (6), M.Kołoszko (5), M.Michalska (3), J.Snarska (2), J.Bednarczyk (2), K.Jachimczyk, A.Więckowska

[źródło: uniabasket.pl]