zdjecie 5496

Kadeci Olimpu w decydującej fazie rundy zasadniczej I ligi

Siatkówka 01 grudnia 2016 Komentarzy

Kadeci UKS Olimp Ostrołęka nie sprostali pierwszej ekipie Metra Warszawa w kolejnym spotkaniu I ligi mazowieckiej. Tym samym podopieczni Lucjana Łomacza znaleźli się na ósmym miejscu w rozgrywkach, będą więc musieli mocno sprężyć się na ostatnie spotkania rundy zasadniczej.

Kadeci UKS Olimp Ostrołęka nie sprostali pierwszej ekipie Metra Warszawa w kolejnym spotkaniu I ligi mazowieckiej. Tym samym podopieczni Lucjana Łomacza znaleźli się na ósmym miejscu w rozgrywkach, będą więc musieli mocno sprężyć się na ostatnie spotkania rundy zasadniczej.

Siódme i ósme miejsce oznacza bowiem rozpoczęcie play-off I ligi od pierwszej rundy, w której przegrana oznaczać ma spadek do II ligi. Obecnie wygląda to następująco: osiem zespołów walczy w rozgrywkach I ligi, drużyny z pierwszego i drugiego miejsca awansują bezpośrednio do turnieju finałowego na Mazowszu. Ekipy z miejsce 3-8 grają w play-off, do którego dołączają też dwa najlepsze zespoły z II ligi. W pierwszej rundzie drużyny z miejsc 7-8 w I lidze grają z tymi drugoligowymi. Zwycięzcy awansują do 2. rundy play-off i zapewniają sobie grę w I lidze w przyszłym sezonie. Przegrani kolejny sezon spędzą w II lidze. Rywalizacja toczy się do trzeciej rundy, w której 3. i 4. zespół rundy zasadniczej I ligi gra ze zwycięzcami poprzednich spotkań (w 2. rundzie dołączają ekipy z miejsc 5-6). Wygrani w rundzie trzeciej meldują się w turnieju finałowym o Mistrzostwo Mazowsza.

W ostatnią sobotę Olimp Ostrołęka uległ ekipie Metra Warszawa 0:3 (13, 26, 17). Była to szósta porażka zawodników prowadzonych przez Lucjana Łomacza w tym sezonie. Młodzież z Olimpu spadła na ósmą lokatę, ma jednak szansę poprawienia tej pozycji, gdyż do końca rundy zasadniczej pozostało jeszcze pięć meczów, a strata do czołówki nie jest duża. Najbliższy mecz już dziś w Warszawie przeciwko ekipie MOS Wola, w sobotę 3 grudnia kolejny wyjazd do Warszawy na mecz z MOS Wola II. Z kolei w niedzielę 4 grudnia o godz. 13.00 w hali Gimnazjum nr 1 przy ul. Hallera ostrołęczanie podejmą Czarnych Radom. Później czekają ich jeszcze mecze z Metrem Warszawa (16 grudnia, wyjazd) i MKS MDK Warszawa (17 grudnia, dom). Zakończenie całej rundy zasadniczej I ligi zaplanowano na 22 grudnia.

W II lidze kadetów poznaliśmy już półfinalistów. W pierwszej parze zmierzą się ze sobą Huragan Wołomin i KPS Siedlce, w drugiej - Wrzos Międzyborów i Plas Warszawa. Zwycięzcy zagrają w pierwszoligowym play-off, a z którego miejsca do niego przystąpią zdecyduje finał. Wszystkie rywalizacje toczone będą systemem "mecz i rewanż". Mistrza i wicemistrza II ligi kadetów poznamy 18 grudnia.

Tabela I ligi mazowieckiej kadetów:

1. MOS Wola Warszawa - 8 m - 16 pkt;
2. Czarni Radom - 8 m - 14 pkt;
3. Metro II Warszawa - 10 m - 13 pkt;
4. MOS Wola II Warszawa  - 10 m - 13 pkt;
5. Camper Wyszków - 11 m - 13 pkt;
6. MKS MDK Warszawa - 7 m - 12 pkt;
7. Metro Warszawa - 7 m - 12 pkt;
8. Olimp Ostrołęka - 9 m - 12 pkt;

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.