Kadetki Nike Ostrołęka w półfinale Mistrzostw Polski!

Siatkówka 04 marca 2018 1 Komentarz

Kadetki OTPS Nike Ostrołęka zapewniły sobie awans do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski! Ostrołęckie siatkarki w decydującym meczu pokonały ABiS SP 64 Łódź 3:1.

Zawodniczki prowadzone przez Tomasza Pakiełę udanie przeszły fazę grupową turnieju ćwierćfinałowego w Rumi. Najpierw pokonały one UKS 13 Zielona Góra 3:0 (25:21, 25:12, 25:14), a następnie TPS Lublin 3:2 (25:20, 25:19, 19:25, 25:27, 15:7). Oznaczało to wyjście do drugiej fazy turnieju z pierwszego miejsca. Już w pierwszym meczu drugiej części turnieju siatkarki Nike mogły zapewnić sobie awans do turnieju półfinałowego - wystarczyło wygrać z ABiS SP 64 Łódź.

W pierwszym secie lepiej zaprezentowały się łodzianki, wygrywając 25:17. W drugiej odsłonie sytuacja odwróciła się - rozpoczęło się od koncertowej gry Nike i stanu 14:4 dla naszych siatkarek. Świetna gra Nike wciąż trwała i udało się zakończyć seta wynikiem 25:12, był więc remis 1:1. Początek trzeciej partii był podobny, zaczęliśmy od stanu 12:4 dla Nike, skończyło się 25:21. W ostatnim secie przeżywaliśmy horror, ale ostatecznie był on z wielkim happy-endem! Nike wygrywa 30:28, w całym meczu 3:1 i melduje się w 1/2 finału Mistrzostw Polski!

Na turnieju w Rumi siatkarki Nike rozegrają jeszcze dziś mecz z APS Rumia.