Klub Kolarski 24h z sukcesami na trasach w całej Polsce

Kolarstwo 05 maja 2017 0 Komentarzy

Ostatnie dni były bardzo pracowite dla kolarzy z Klubu Kolarskiego 24h. Reprezentanci naszego regionu wzięli udział w kilku ciekawych wyścigach, m.in. pod Mrągowem, w Lublinie czy też w Wasilkowie. Sprawdź ich osiągnięcia.

W niedzielę 30 kwietnia pięciu zawodników KK 24h postanowiło wystartować na specjalnie przygotowanej trasie XC w lesie Nadleśnictwa Mrągowo, we wsi Poręba pod Mrągowem. Frekwencja na tym wyścigu od trzech lat nie jest tak liczna jak na innych nizinnych wyścigach, bo organizator Arkadiusz Cała wraz ze swoją grupą Luz Grupa Mrągowo buduje specjalnie trudne trasy kolarskie aby pojawiali się na nich zawodnicy, którzy lubią tę dyscyplinę i nie jest im obca technika poruszania się w trudnym leśno-górzystym terenie.

Zawodnicy lokalnego klubu kolarskiego wystartowali w trzech różnych wyścigach:

- wyścig na 2 okrążenia po 3800 m - Michał Gawek 12. miejsce OPEN i 4. miejsce kat. M4; Marek Karczewski - 14. miejsce OPEN i 2. miejsce kat. M5; Szymon Wojtczak 15. miejsce OPEN i 1. miejsce kat M1;
- wyścig na 4 okrążenia po 3800 m – Mariusz Rynkiewicz - 28. miejsce OPEN i 8. miejsce kat. M3;
- wyścig na 6 okrążeń po 3800 m – Bartosz Jechanowski 11. miejsce OPEN i 3. miejsce kat. M2;

Puchar Polski w kolarstwie XC, który odbywał się w Lublinie ukończył junior młodszy z Klubu Kolarskiego 24h – Hubert Lemański. Hubert pojechał po swoje pierwsze szlify kolarskie na szczeblu Pucharu Polski. Na torze specjalnie przygotowanym do tego typu zawodów zawodnik KK 24h wykazał dużą wolę walki i ukończył wyścig w swojej kategorii wiekowej na 34. miejscu wśród 41 zawodników. Zawody odbyły się 30 kwietnia.

W pierwszomajowe święto liczniejsza drużyna KK24h zdecydowała się startować w Wasilkowie na wyścigu MTB z cyklu „Maratony Kresowe. Na dystansie najdłuższym tego dnia startowali: Maciej Karwowski, Piotr Kowalski, Arkadiusz Jechanowski, Mariusz Rynkiewicz, Wiesław Podeszwa, Zenon Malinowski i Krzysztof Serafiński. Na podium stanął tylko Wiesław Podeszwa, który zajął drugie miejsce w kat. M6. Krótszy dystans (35 km) pojechali: Zdzisław Szklarski, Szymon Wojtczak i Michał Niegowski. Na dystansie MINI wystartowało dwóch zawodników KK24h: Mateusz Lendzioszek zajął drugie miejsce w kat. M9-10, a Dominik Niegowski czwarte miejsce w kat. Hobby.

Następne emocje kolarskie w wykonaniu Klubu Kolarskiego 24h już 14 kwietnia na „Maratonach Kresowych” tym razem na Litwie w miejscowości Niemenczyn.