Klub Kolarski 24h zakończył Legia MTB Marathon [ZDJĘCIA]

Inne 19 paĹşdziernika 2016 2 Komentarze

Kolarze z Ostrołęki i okolic na bardzo dobrych lokatach zakończyli cykl wyścigów Legia MTB Marathon. Również podczas finałowego etapu wyścigu w Wesołej nie zabrakło satysfakcjonujących wyników, dających nadzieję na dobre występy także w przyszłym sezonie. Klub Kolarski 24h wygrywał "generalkę" na dystansach giga i mega.

Kolarze z Ostrołęki i okolic na bardzo dobrych lokatach zakończyli cykl wyścigów Legia MTB Marathon. Również podczas finałowego etapu wyścigu w Wesołej nie zabrakło satysfakcjonujących wyników, dających nadzieję na dobre występy także w przyszłym sezonie. Klub Kolarski 24h wygrywał "generalkę" na dystansach giga i mega.

Ostatni etap Legia MTB Marathon w Wesołej

Finałowy etap wyścigu w Wesołej był poprowadzony po bardzo interesującym i wymagającym terenie Lasów Warszawskich. Początkowo zapowiadająca się płaska trasa po ok. czterech kilometrach stała się krętą i "singlową" aż do mety. Runda miała 10 km, zawodnicy z dystansu MINI pokonywali ją jednokrotnie, MEGA trzykrotnie, a GIGA czterokrotnie. Wśród mężczyzn rywalizację na dystansie GIGA wygrał Mateusz Rejch z ekipy SST Lubcza, przed zawodnikiem Rafako Team MTB – Pawłem Piętą i Michałem Glanz z drużyny AK-SPED. Zawodnicy KK24h: Bartosz Jechanowski, Wiesław Kamiński, Maciej Karwowski zajęli odpowiednio 6., 8. i 9. miejsca.

Nie mniej emocji kibicom przyniosła również rywalizacja na nieco krótszym, bo liczącym 30 kilometrów, dystansie MEGA. W zmaganiach mężczyzn po złoty medal sięgnął Paweł Baranek z ekipy Monteria Team przed Tomaszem Błońskim i Tomaszem Wojtkowskim, obaj z drużyny Weso-Lucky Wesoła. Zawodnicy KK24h zajęli odpowiednio miejsca: Arkadiusz Jechanowski - 9.,  Kacper Szabłowski - 10., Jan Markiewcz - 13., Mariusz Rynkiewicz - 14.

Wśród kobiet na identycznym dystansie zwyciężyła Marta Wasiak reprezentująca ekipę Świat Rowerów Racing Team. Drugie miejsce wywalczyła Marta Sarbińska-Kłos. Na trzecim miejscu dojechała zawodniczka TS Meran Otwock – Katarzyna Andrzejczuk. Maria Kamińska z KK24h uplasowała się na czwartej pozycji. Na najkrótszym dystansie MINI o długości 10 kilometrów wśród najmłodszych uczestników zwyciężył Kamil Grabowski przed Kacprem Mockiem, a na czwartym miejscu dojechał do mety Adrian Gąska - wszyscy z KK24h. W rywalizacji kobiet na tej samej trasie zwyciężyła Malwina Krzyczkowska AK-Speed przed Wiktorią Wacławek z drużyny ULKS Józefina. Na najniższym stopniu podium stanęła zaś Marta Gawek z KK24h po przejechaniu dwóch kilometrów więcej niż rywalki, gdyż po starcie Marta jadąc z najszybszymi chłopcami pomyliła trasę i musiała gonić rywalki aż do mety - starczyło czasu tylko na najniższy stopień podium.

W niedzielnym wyścigu zawodnicy KK24h stali 10 razy na podium w klasyfikacji open oraz różnych kategoriach wiekowych.

KK24h podsumowuje cykl wyścigów

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej całego cyklu, który w tym roku liczył aż dziewiętnaście edycji, poczynając od miejscowości Laski, a kończąc na ostatnich zawodach w Wesołej najlepszą drużyną na dystansie GIGA została ostrołęcka drużyna KK24h. W klasyfikacji mężczyzn na dystansie GIGA zwyciężył Tomasz Strzemięczny – Płocki Klub Kolarski przed Pawłem Piętą - Rafako MTB Team i Bartoszem Jechanowskim z KK24h. Znakomite czwarte i piąte miejsca zajęli odpowiednio Wiesław Kamiński i Wiesław Podeszwa z KK24h. Wśród kobiet wygrała Paulina Kazimierska z ekipy Bliska Team Białystok.

Podobnie jak na królewskim dystansie GIGA, także na dystansie MEGA najlepszą drużyną została ekipa KK24h. Przedstawiciel Płockiego Klubu Kolarskiego Wiktor Polonis zwyciężył w klasyfikacji generalnej - indywidualnej, a piąte i szóste miejsca zajęli Arkadiusz Jechanowski i Jan Markiewicz z drużyny KK24h. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła natomiast niedzielna triumfatorka w Wesołej – Marta Wasiak ze Świata Rowerów Racing Team przed Marią Kamińską - KK24h.

W klasyfikacji generalnej na dystansie MINI najlepszą drużyną została ekipa ULKS Józefina, przed drużyną KK24h. Wśród mężczyzn w kategorii LM1 wygrał Bartosz Grabiński, a tuż za podium stanął Mateusz Lendzioszek z KK24h. W zmaganiach LM2 zwyciężył zaś Piotr Prokopczyk z drużyny LKK Start Tomaszów Mazowiecki, drugie miejsce przypadło Dominikowi Niegowskiemu z KK24h. W kategorii LM3 zwyciężył Kacper Mocek z KK24h, miejsce czwarte zajął Kamil Grabowski, szóste Adrian Gąska - obaj z KK24h.

Organizatorem cyklu wyścigów kolarskich "Legia MTB Marathon" był Klub Kolarski Legia. Finałowy etap odbył się 9 października. Więcej zdjęć tego wydarzenia znajdziesz w galerii klubowego fotografa.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze

...
17:03, 19 paĹşdziernika 2016

gocha53

gratulacje:) wszystkim razem i z osobna, a moze powiecie gdzie moge kupic jakis dobry i tani sprzet?


...
17:47, 19 paĹşdziernika 2016

rower

gocha53  napisał(a):
gratulacje:) wszystkim razem i z osobna, a moze powiecie gdzie moge kupic jakis dobry i tani sprzet?
Tani to tylko używany, przeszukaj internet i zajrzyj na forum rowerowaostrołeka, tam pokaz co wybrałaś, na forum ktoś ci podpowie czy dobrze wybierasz.Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.