Kolarstwo: Dobry występ Kacpra Szabłowskiego w Warszawie

Inne 28 października 2014 Komentarzy

19 października w Warszawie odbyła się kolejna wielka impreza kolarska z udziałem ostrołęckich zawodników. Wyścig kolarski XC organizowany przez "Poland Bike MTB" na Warszawskim Ursynowie zgromadził na starcie prawie 250 osób.

Wyścigi kolarskie (XC) – są jedną z konkurencji kolarstwa górskiego polegającą na ściganiu się zawodników na specjalnie przygotowanej trasie, którą trzeba pokonać wielokrotnie.

Trasa w Warszawskim Ursynowie, na której rywalizowali zawodnicy była trudna i bardzo zróżnicowana. Znajdowały się na niej podjazdy o różnym podłożu, nachyleniu i długości. Wymagały one od zawodników ogromnej siły i wytrzymałości. Na trasie wytyczone były także zjazdy i single-tracki naszpikowane rożnymi przeszkodami (kamienie, korzenie, piach, błoto), wymagały one od startujących znakomitych zdolności panowania nad rowerem i swoim ciałem.

Znakomity występ po raz kolejny zanotował młody kolarz z ostrołęckiego klubu KK24h-Ostrołęka Kacper Szabłowski, który w gronie młodzików uplasował się na drugim miejscu. Trasę prawie 6,5 km pokonał w
czasie 12 minut i 28 sekund, tracąc do zwycięzcy jedynie 12 sekund. Jest to kolejny udany start naszego młodego zawodnika, który w całym letnim cyklu "LOTTO Poland Bike MTB" po trzynastu etapach zajął bardzo wysokie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wśród 297 startujących zawodników.