Konrad Szuster brązowym medalistą Mistrzostw Polski, Sypniewski tuż za podium!

Lekkoatletyka 19 lipca 2013 Komentarzy

To był dobry dzień dla sportowców z Ostrołęki na lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski seniorów, które odbywają się w Toruniu. Brązowy medal w rzucie dyskiem wywalczył Konrad Szuster, na czwartym miejscu swoją konkurencję ukończył Maksym Sypniewski. Jutro szansa na kolejny medal!

Konrad Szuster (pierwszy z prawej)

W rzucie dyskiem bezwzględnie najlepszy był srebrny medalista olimpijski z Pekinu - Piotr Małachowski. 30-letni dyskobol rzucił aż 66,87 m. Na miejscu drugim z półtorametrową stratą do Małachowskiego znalazł się Robert Urbanek z MKS Aleksandrów Łódzki. Na miejscu trzecim uplasował się reprezentujący Zawiszę Bydgoszcz Konrad Szuster, który na co dzień jest mieszkańcem Ostrołęki i nauczycielem wychowania fizycznego w Zespole Szkół STO w Ostrołęce. Szuster rzucił dyskiem na odległość 61,21 m. Dla 29-letniego zawodnika jest to trzeci medal seniorskich Mistrzostw Polski, wcześniejsze to srebro w 2008 i brąz w 2009 roku.

Szansę na medal miał również wychowanek OKLA Ostrołęka, Maksym Sypniewski. 22-latek, reprezentujący AZS AWF Biała Podlaska, po trzech seriach konkursu trójskoku znajdował się na drugim miejscu. Niestety, w czwartej serii dwaj rywale skoczyli dalej i Maksym do końca konkursu nie zdołał już odrobić tych strat. Wynik 16,07 m dał ostrołęczaninowi czwarte miejsce, do brązowego medalu zabrakło zaledwie 10 cm. Zwyciężył Michał Lewandowski z SKLA Sopot wynikiem 16,54 m.

Jutro kolejna szansa medalowa - w biegu na 400 metrów przez płotki pobiegnie Joanna Banach z Tatar (gm. Kadzidło). Zawodniczka z naszego powiatu dziś w kapitalnym stylu wygrała eliminacje, jako jedyna dobiegła do mety w czasie poniżej 58 sekund - jej wynik to 57,76 s.