Świetny bieg Joanny Banach: Rekord życiowy i piąte miejsce w Europie [VIDEO]

Lekkoatletyka 13 lipca 2013 Komentarzy

Bardzo dobry występ w finale biegu na 400 metrów przez płotki podczas IX Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Tampere zanotowała Joanna Banach. Mieszkanka Tatar (gm. Kadzidło) zajęła piąte miejsce, bijąc swój rekord życiowy, który od dziś wynosi 57,27 s. Zobacz nagranie biegu finałowego!

Joanna Banach przed biegiem finałowym

Zwyciężyła główna faworytka - Vera Rudakova, która zanotowała kapitalny wynik, dobiegając do mety w czasie poniżej 56 sekund. Srebrny medal zdobyła Holenderka Bianka Baak, brąz trafił do Ukrainki Anastasyi Lebid.

Nas cieszyć może występ 21-letniej zawodniczki z gminy Kadzidło. Joanna Banach pobiegła na maksimum możliwości tego dnia i poprawiła swój rekord życiowy o 0,15 sekundy. Do medalu trochę jednak zabrakło - aby cieszyć się podium europejskiego czempionatu należało pobiec w czasie poniżej 57 sekund.

Przed Joanną być może jeszcze jedna szansa medalowa - jutro eliminacje i finał sztafety 4x400 metrów, w której zawodniczka z naszego powiatu ma szansę wystąpić.

Zapraszamy również do polubienia naszego działu sportowego "SPORTowa Ostrołęka" na największym portalu społecznościowym - Facebook. Ciekawostki, informacje, newsy: TUTAJ.